Ana Sayfa Güncel 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası'na vatandaşlardan destek

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe 23:35
15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

Şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralı vatandaşlara destek olunması amacıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası”na Gülsu meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlardan destek geldi. 90 Yaşındaki nine çocuklarının kendisine harçlık için verdiği 100 lirayı bağışta bulundu.
Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralı vatandaşlara destek olunması amacıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na demokrasi nöbeti için meydanlara çıkan 90 yaşındaki Save Ceylan çocuklarının kendisine harçlık yap diye verdiği 100 lirayı Şehit ailelerine ulaştırılmak üzere meydandaki görevliye teslim etti. Bu durundan etkilenen Suna Bekem de üzerindeki 100 lirayı, Döne Çat ise10 Euro’sunu görevliye teslim etti. 
Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ,FETÖ'nün darbe teşebbüsünde şehit olanların yakınları ve yaralananlar için vatandaşlardan gelen yoğun yardım talebi üzerine dün Başbakanlık Genelgesi'yle başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na bağışlar Halk Bank, Ziraat Bank ve Vakıfbank da devam ettiğini belirterek, “Duygularına hakim olamayan vatandaşlarımız burada da çarşıya çıkamam daha diyerek görevli arkadaşlarımıza yapacakları yardımları teslim ediyorlar. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
SMS'lerle de bağışta bulunulabiliyor
Meydan görevlisi Hayri Solmaz da yaptığı anonslarda, SMS’lerle de bağışta bulunulabileceğini belirterek, Yardım kampanyasına bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, belirlenen banka hesaplarına doğrudan bağış yapabilecekleri gibi Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) GSM operatörlerinin "1507" kısa SMS numarasına "15 Temmuz" yazarak 5 TL karşılığında da bağışta bulunabiliyor.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık