Ana Sayfa Güncel 2 Milyon TL avans

2 Milyon TL avans

752 Pancar üreticisine 2 Milyon TL avans

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2016 Salı 13:52
2 Milyon TL avans

Kayseri Şeker’in sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçisine “Faizden Kurtarma Avansı” adı altında Şarkışla bölgesinde pancar üretimi yapan 752 çiftçiye 2 Milyon TL ödeme yaptı.
Çiftçilerin faiz batağına girmeden, üretim yapmaları, bunun için de maddi desteğin yine Kayseri Şeker A.Ş den geldiği belirtildi.
Kayseri Şeker A.Ş. Şarkışla bölge müdürü Zekeriya Güney, Pancar çiftçilerinin temlik kredisi az kullanması, çiftçinin faiz yükünden daha az etkilenmesi ve şeker pancarı tarımından elde ettiği gelirin kendi cebinde kalması için Kayseri Şeker’in, pancar ekicilerine yönelik 2016-2017 kampanya döneminde verdiği avans çiftçiler arasında büyük bir sevinçle karşılandığını belirtti.
Güney, “Çiftçilerimiz bizden aldıkları ödeme tutanağı ile birlikte, ilgili banka şubesine giderek avanslarını alabilirler.” Diyerek, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve yönetim kurulunun birlikte aldıkları uygulamanın bir ilk olduğu ve tüm pancar üreticilerinin, bir iki yıl içerisinde faiz yükünden kurtarılmasının amaçlandığını belirtti.
Şarkışla’da pancar üreten Mevlüt Çift “çiftçiye olan bu desteğin sağlanmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Faiz girince bereket gidiyordu” dedi.
Pancar üreticisine 12 bölgede toplam 22 milyon 6 yüz bin TL avans dağıtıldığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık