Ana Sayfa Dünya 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2017 Cuma 19:59
2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Şarkışla’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.
Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş Başkanlığında düzenlenen okul güvenliği toplantısı Seyfettin Soysal konferans salonunda yapıldı.
Toplantıya, Belediye Başkanı yardımcısı Cihat Gündoğdu, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, ilçe Jandarma Komutan vekili Jandarma Astsubay Hakan Efe, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, köy ve mahalle muhtarları, okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.
Kaymakam Pektaş, yaptığı konuşmada, ilçedeki tüm okullarda güvenlik kamera sisteminin faaliyette olduğunu ve Sivas’ta güvenlik kamerası açısından sıkıntısı olmayan tek ilçenin Şarkışla olduğunu belirterek, mevcut kameralarında Mobese sistemine uygun hale getirilebilmesi için çalışmaların başladığını söyledi.
Çocukların kendilerine emanet olduğunu aktaran Pektaş, “Amacımız çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak, okullarda güvenlik ile ilgili yapılacak çalışmaların neler olabileceğini, güvenlik konusunda ne gibi çalışmaların yapılabileceğini görüşmek fikir alışverişinde bulunmak için buradayız. Güvenlik konusu her ne kadar kolluk kuvvetlerinde olsa da bizlere ve okul çevresinde bulunan ailelere de büyük iş düşüyor. Gördükleri her şüpheli durumu güvenlik güçlerine ihbarda bulunmaları gerekiyor.” Dedi.
Milli Eğitim Müdürü Ergen, ise ilçede görev yapan öğretmen sayısı, öğrenci sayısı ve ilçede bulunan okullar ve okullardaki güvenlik kamera sayıları hakkında genel bilgi vererek taşıma servislerine kamera takıldığını anlattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık