Ana Sayfa Güncel 24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Öğretmen evinde program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2017 Cumartesi 17:03
24 Kasım Öğretmenler Günü

Saygı duruşu ve istiklal ardından da Kuran tilavetinin okunmasının ardından, Şehit edilen Necmettin ve Aybüke öğretmenlerin anısına hazırlanan video slaydı, Şehit edilen öğretmenler ve rahmete eren öğretmenler için dua edilmesi, mesleğe yeni başlayan genç öğretmenler adına Ömer Arslan’ın, tecrübeli öğretmenler adına Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Uğur Tuncer’in konuşması, Milli eğitim müdürü Mevlüt Ergen’in konuşması, şiirler, 24 Kasım Günü oratoryo gösterisi, mesleğe adım atan 18 öğretmenin yemini ve Anafartalar ortaokulu müzik öğretmeni Serkan Kaya’nın seslendirdiği türkü dinletisiyle sona erdi.
Öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan milli eğitim müdürü Mevlüt Ergen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, öğretmenler adına çok şeyler söylendiğini belirterek, “Dünyada değişmeyen üç duygu vardır. Annelik, babalık ve öğretmenlik, fiziki şartlar değişse de öğretmenlik duygusu değişmez. Bir öğrencinizin iyi ki varsın öğretmenim demesi baştan yorgunluğumuzu ve sıkıntımızı giderir. Maarifi dava edinen fedakar öğretmenlerimiz kendini eşini, çocuklarını ihmal ederler, kendilerine emanet edilen bir fidanı toprakla buluşturabilmek için maarifi dava edindiğimiz sürece Allah’ın izniyle Aybüke öğretmenimizi, Necmettin öğretmenimizi şehit eden hain terör örgütleri hedeflerine varamayacaktır. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz vatanına milletine dinine ve çevresine yararlı olduğu sürece günümüz hep mutlu, hep kutlu olacaktır.” Dedi.
Öğretmenlere karanfiller dağıtıldı, çeşitli ikramlarda bulunuldu. Bazı öğretmenlerin beraberinde getirdikleri küçük bebekler ilgi odağı oldu.
Programa Şarkışla Belediye Başkan Vekili Cihat Gündoğdu, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, milli eğitim şube müdürleri,okul müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık