Ana Sayfa Güncel 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:55
30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıl dönümü, Şehitler Meydanındaki Atatürk anıtına çelenklerin bırakılması, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde Bayram tebriklerinin kabulüyle son buldu.
Şarkışla ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı. İlçedeki tören, Şehitler meydanındaki Atatürk anıtına ilçe Kaymakamı Akif Pektaş ve Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz’un çelenk bırakması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlamını belirten konuşmayı Jandarma 1. Kademeli Çavuş Ali Tek yaptı.
Tek konuşmasında, “Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan antlaşmalar ile ülkemiz sürekli işgal altında tutulmak, insanlarımız ise esaret altında bulundurulmak isteniyordu. Tarih boyunca hür ve bağımsız bir şekilde varlığını devam ettiren Türk milleti asla bu durumu kabul etmemiş, büyük önder Atatürk’ün önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesini, yüz binlerce şehit vererek kazanmasını bilmiştir.” Dedi.
Kutlama programı öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde Kaymakam Pektaş ve Belediye Başkanı Oğuz’un Zafer Bayramı tebriklerini kabulü ile sona erdi.
Programa İlçe emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Jandarma komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Özkan, Milli eğitim müdürü, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık