Ana Sayfa Güncel Aile ve Gençlik Konulu Konferans Verildi

Aile ve Gençlik Konulu Konferans Verildi

Aile ve Gençlik Konulu Konferans Verildi

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2016 Cuma 13:17
Aile ve Gençlik Konulu Konferans Verildi

Eğitimci yazar Halit Ertuğrul, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde öğrenci ve veliler olmak üzere 2 seans konferans verdi.
Şarkışla Kaymakamlığınca düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Ertuğrul, anne ve babalara çocukları üzerinde yaptıkları yanlışları örnekler vererek anlattı.
Ertuğrul,"Nasıl bir anne babaysanız öyle bir evladınız olur. En büyük aynalar çocuklarınızdır. Çocuklarınızda yanlışlık varsa, sizin yanlışlarınız vardır. Kötü çocuk yoktur, kötü anne baba vardır" dedi. 
Çocukların önemsenmek, değer görmek ve takdir edilmek istediğini belirten Ertuğrul, "Çocuklar yüreklendirildiği kadar başarılı olur. Çocuklarınıza önemsiz bir değer biçmeyin. En büyük hata budur. Anne ve babalar çocuklarının yanında tartışmamalıdır. İyi taraflarınıza bakın şükredin, eksik taraflarınıza bakın sabredin" diye konuştu.
Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde sabah saat 10.00 da ki konferansa lise öğrencileri, 14,30 da veliler için verilen konferansa da velilerin yanı sıra Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, ilçe emniyet müdürü M. Mithat Tolunay, Halk eğitimi müdürü Ertan Aydemir de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık