Ana Sayfa Güncel Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni

Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni

Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni Düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 12:44
Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni

Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu (ŞAVMYO) 2015-2016 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni Şarkışla Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.
7 bölüm sekiz programdan 281 öğrencinin mezun olduğu törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Buyruk, ŞAVMYO Müdürü Doç. Dr. Tolga Karaköy, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri ve çok sayıda öğrenci ailesi katıldı.
Törende, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen Meslek Yüksek Okulları Arası Futbol Turnuvasında Şampiyon olan takıma kupaları verilirken, yıl içerisinde düzenlenen çeşitli etkinlikleri organize öden öğrenci ve öğretim görevlilerine teşekkür belgesi verildi.
Programın açılış konuşmasını yapan ŞAVMYO Müdürü Doç. Dr. Tolga Karaköy, öğrencilere eğitimlerini devam ettirmeleri konusunda nasihatte bulunarak, “Bu tören sadece okulunuzdan mezun olduğunuzu simgelemiyor, aynı zamanda yeni hayatınızın da ilk günü. Artık geride bıraktığımız iki yılda kazandığınız bilgi ve becerilerinizi iş dünyasına gösterme vakti gelmiştir. Yeni hayatında tüm öğrencilerime başarılar diliyorum.” dedi.
Türkiye’nin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasında meslek yüksek okullarının büyük önem taşıdığını söyleyen, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Buyruk, önümüzdeki dönemde Sivas’a Cumhuriyet Üniversitesi dışında ikinci bir devlet üniversitesinin kurulacağının müjdesini verdi.
Öğrenciliğin hayatın güzel dönemlerinden biri olduğunu söyleyen Şarkışla Kaymakam’ı Akif Pektaş tüm öğrencilere iş ve eğitim hayatında başarılar diledi.
Törenin sonunda Okul birincisi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Öğrencisi Ebru, başarısında katkıda bulunan ailesi, hocaları ve arkadaşlarına teşekkür etti. Tüm öğrencilerin katılımıyla mezuniyet yemini ve kep atma töreni yapıldı.
Programın sonunda halk oyunları gösterisi ve Okutman Hasan Noyan’ın solistliğinde halk müziği konseri yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık