Ana Sayfa Güncel Aşık Veysel Myo'da Sergi Açıldı

Aşık Veysel Myo'da Sergi Açıldı

Aşık Veysel Myo'da Sergi Açıldı

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 10:11
Aşık Veysel Myo'da Sergi Açıldı

Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu, minik öğrenciler yararına sergi açtı
Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu (ŞAVMYO) Çocuk Gelişimi ve Gençlik Hizmetleri Programı bir yıl boyunca hazırladıkları öğretim materyallerini sergisini açtı.
Çocuk Gelişimi ve Gençlik Hizmetleri öğrencilerinin 4 ay boyunca gerçekleştirdikleri Oyuncak Kumbarası Kampanyası ile toplanan 1500 oyuncak, eğitici araç gereç ve kırtasiye malzemesini Şarkışla ilçe merkezinde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarına bağışlandı.
Aşık Veysel Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Tolga Karaköy, “ Eğitim öğretim etkinliklerinde materyal kullanımının farkındayız. Bu gün öğrencilerimiz yıl boyunca çeşitli dersler kapsamında geliştirdikleri öğretim materyallerini sergilemekle kalmayıp, oyuncak kumbarası kampanyasıyla toplanan oyuncak ve kırtasiye gereçlerini de Şarkışla’daki okul öncesi eğitim gören çocuklara hediye ediyoruz.” dedi.
Bölüm Başkanı Öğretim görevlisi Yadigar İrem, “Eğitim, bireyin davranışlarını istendik yönde değiştirme sürecidir. Bu süreçte planlanan davranışlar çocuğa kazandırılırken materyal kullanmanın önemi büyüktür. Bizde Çocuk Gelişimi Programı olarak bu noktaya dikkat çekmek ve eğitimde kullanabilecekleri çeşitli materyalleri değerli öğretmenlerimizin kullanımına sunmak amacıyla çeşitli derslerde öğrencilerimiz tarafından tasarlanan materyallerden oluşan bu sergiyi düzenledik. Bununla birlikte sergimizi zenginleştirmek ve öğrenci kardeşlerimize daha fazla destek olmak, çocukların en doğal oyun aracı olan oyuncaklarla buluşturmak için Oyuncak Kumbarası Kampanyasını düzenledik.Gerek materyaller gerekse oyuncaklar ihtiyacı olan okullarımıza verilecektir. Bu araç gereçlerin öğretmenlerimiz tarafından kullanılacağını ve öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.” dedi.
ŞAVMYO eğitim binasında gerçekleşen öğretim materyalleri sergisini Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Okul Müdürü Doç. Dr. Tolga Karaköy, Öğretim Materyalleri sergisinin açılışını yaparak, sergiyi gezen ilçe protokolü öğrencilerden eğitim araçlarıyla ilgili bilgi aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık