Ana Sayfa Güncel Aşure Günü Etkinlikleri

Aşure Günü Etkinlikleri

Veren El Derneği Şarkışla Şubesi, bin kişiye aşure ve gıda paketi dağıttı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2011 Pazartesi 16:00
Aşure Günü Etkinlikleri

eren El Derneği Şarkışla Şubesi, bin kişiye aşure ve gıda paketi dağıttı.

Dernek sorumlusu Hacı Tuncer, yaptığı açıklamada, Şarkışla'da toplu aşure yemeği ile yardıma muhtaç ailelere gıda paketi dağıttıklarını söyledi.

Böyle bir organizasyonun ilk olduğunu belirten Tuncer, halkın büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. Tuncer, bundan sonra da dernek olarak daha büyük organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Kaymakamlığın yaptırdığı ve içerisinde 11 muhtaç ailenin barındığı sosyal konutta gıda paketi dağıttıklarını anlatan Tuncer, Şarkışla'da yaşayan diğer muhtaç ailelere de gıda paketi yardımında bulunacaklarını ifade etti.

Dernek üyeleri Gökten Denizhan ve Atilla Gündüz ise paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini vurguladı. Duyarlı vatandaşlara seslenen ikili, "Eğer evde bir ekmeğimiz fazla geliyorsa bunu ihtiyacı olan birisiyle paylaşmalıyız" ifadelerini kullandı.

Cezaevinde bulunan mahkumlara, hastanede yatan hastalara ve acil serviste muayene sırası bekleyen vatandaşlara, hastane personeline, Şehit Tuncer Çeliker Yatılı İlköğretim Bölge Okulu pansiyonunda kalan öğrencilere, halka ve esnafa aşure dağıtıldığı bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık