Ana Sayfa Güncel Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası

Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası

Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 11:57
Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası

Şarkışla Alperen Ocakları Başkanlığı Bayırbucak Türkmenleri için başlattıkları kampanyayı, Alperen ocaklarında basın açıklamasıyla duyurdu.
Şarkışla Alperen Ocakları Başkanı Mehmet Şimşek, Alperenler ocağında düzenledikleri basın açıklamasında, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıların can yaktığını söyledi.
Bayırbucak Türkmenlerinin Türkiye sınırında ailelerini bırakıp Suriye'ye geri dönerek toprakları için savaştıklarını vurgulayan Şimşek, "Bu ailelere destek olmak için bir kampanya başlatmaya karar verdik. Bayırbucak Türklerine destek kampanyamıza tüm Şarkışla halkını bu kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Bu insanların giyimden yiyeceklerine kadar en ufak bir yardımımız olursa ne mutlu bizlere.” Diyerek “ Bu zulme susan Dilsiz Şeytandır. Alperen ocakları genel merkez yöneticilerimiz 250 kişilik öncü birlik ile Türkmen Dağına giderek bizzat çatışmalara katılmıştır. Şarkışla Alperen ocakları olarakta Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerimiz için 5 Aralıkta duyurusunu yaptığımız 15 Aralık’a kadar 0-15 yaş arası kışlık giysi yardımında bulunacağız. Şarkışla halkının üstüne düşen bu çağrıya kulak vermesini bekliyoruz.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık