Ana Sayfa Güncel Belediye, esnafın kaldırım işgaline yasak getirmişti, Ama Uyan Yok

Belediye, esnafın kaldırım işgaline yasak getirmişti, Ama Uyan Yok

Okulların açılmasıyla birlikte ilçe nüfusunun artması, yaya kaldırımlarında esnafın açtığı tezgahlar ve düzensiz park edilmiş araçlar vatandaşa zor anlar yaşatıyor.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2012 Perşembe 11:26
Belediye, esnafın kaldırım işgaline yasak getirmişti, Ama Uyan Yok
Okulların açılmasıyla  birlikteilçe nüfusunun artması, yaya kaldırımlarında esnafın açtığı tezgahlar ve
düzensiz park edilmiş araçlar vatandaşa zor anlar yaşatıyor.Yayaların kullanmasıgereken kaldırımlarda iş yerleri sahipleri tarafından açılan tezgahlar ,
yayaların yürümesini imkansız hale getiriyor.Okullarına açılmas ilebirlikte ilçe artması, ilçe merkezindeki esnafların yaya kaldırımlarında tezgah açmaları, yaya kaldırımda  yürümekisteyen vatandaşları zor durumda bırakıyor. Daha çok yaz mevsiminde Gurbetten tatil için memleketlerine gelen vatandaşlar, ilçe merkezindeki kaldırımlarda yürüyememenin  şokunu yaşadıklarını belirterek ''Avrupa ülkelerinde bu gibi durumlarla karşılaşmıyoruz. Oralarda yetkililerden önce vatandaşlar tepki gösteriyor. Ama Şarkışla halkını anlamıyoruz, ne vatandaşın ne de yetkililerin bu duruma duyarsız kalmalarına anlam veremiyoruz.''dediler.
Şarkışla'da yürümek için cambaz olmak gerektiğini belirten gurbetçiler, ''Burada yayaların itekleyerek götürdükleri çocuk arabalarıyla, kaldırım yerine  yolda yürümek zorunda kalıyor, bu da kazalara davetiye çıkarmak gibi bir şey'' diyerek işgal konusunda duyarsız kalanbelediye yetkililerini  göreve çağırıyor.Geçtiğimiz yıl Şarkışlailçesinde esnafın kaldırımları işgal etmesi belediye ekiplerini harekete
geçirmiş,  kaldırımlara tezgahaçılmasıyla ilgili yasağı 15 Haziran 2011 tarihinden itibaren uygulamaya koymuştu.  Ancak bu yıl o uygulama delindiği görüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık