Ana Sayfa Güncel Belediyemiz ruhsatsız yapıları yıktı...

Belediyemiz ruhsatsız yapıları yıktı...

Şarkışla belediye meclisinin almış olduğu kararla Pınarönü Mahallesi Fatih Aile Çay Bahçesi etrafında bulunan kaçak ve ruhsatsız yapılar nihayet yıkıldı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2011 Cuma 21:20
Belediyemiz ruhsatsız yapıları yıktı...
Çevreye kötü görüntüsü vererek görüntü kirliği yaratan baraka türü işyerleri belediyenin kararlı tutumu sonucu işyeri sahiplerinin de duyarlılığı ile nihayet yıkıldı.

Belediye başkanı Kasım GÜLTEKİN ve yardımcısı Halil KAVLAK ile meclis üyelerinin bizzat katılarak yönettiği yıkım işi Sabah saatlerine başladı. Yıkım çalışmasına belediyenin zabıta ekipleri, itfaiye ekipleri ile yıkım ekibi katıldı. Mesai bitimine kadar süren çalışma sonunda yıkım sona erdi.

Çalışmalar esnasında ufak olumsuzluklarda yaşandı. İspirelle çalışma yapan belediye kaynak işleri sorumlusu Sadettin KOÇ ispirel taşının patlaması sonucu elinden yaralandı. Polis aracı ile derhal hastahaneye kaldırılan KOÇ, tedavi edilerek istirahate alınırken; vatandaşların yıkım karşısındaki memnuniyeti gözden kaçmadı.

Çalışmaların bundan sonrada devam edeceği bilgisini veren belediye başkanı GÜLTEKİN yeşil Şarkışla temiz Şarkışla için çalıştıklarını, ruhsatsız kaçak ve çevre kirliliği yapan işyeri ahır samanlık garaj gibi yerlere müsamaha göstermeyeceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık