Ana Sayfa Güncel Çiftçilere Tarım Destekleri Anlatıldı

Çiftçilere Tarım Destekleri Anlatıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Şarkışla ilçesindeki çiftçilere yönelik Doğu Anadolu Projesi kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2017 Cuma 15:47
Çiftçilere Tarım Destekleri Anlatıldı

Seyfettin Soysal konferans salonunda hibe desteklerinin anlatıldığı toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, Kırmızı et üreticileri birliği başkanı, Esnaf sanatkarlar odası başkanı,diğer yetkililer ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan belediye başkanı Oğuz; Şarkışla’nın tarımsal potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu belirterek tarım ve hayvancılıkla ilgili birçok teşvik ve desteğin bulunduğunu, yapılan bu bilgilendirme toplantılarının çiftçilerimizin bu desteklerden yararlanması noktasında çok faydalı olduğunu ve ilçede tarım hayvancılığı geliştirmek için belediye olarak her türlü çalışmayı destekleyeceklerini belirtti.
Toplantıda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Şube Müdürleri tarafından tarım ve hayvancılık alanında Bakanlıkça sağlanan teşvik ve desteklerin kapsamı ve içeriği konusunda bilgiler verildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık şube müdürü Yüksel Yılmaz burada yaptığı konuşmada; "Şarkışla ilçesi bulunduğu konum itibari ile tarım hayvancılık potansiyeli çok yüksek bir ilçe. Yapılacak olan desteklemelerle bu bölgenin cazibesi daha da artacak. Diğer yandan Cazibe Merkezleri teşvik programı kapsamında, tarım ve hayvancılık alanında birçok teşvik ve hibe desteği sağlanmaktadır. Dolayısı ile tarım ve hayvancılık Sivas genelinde ve Şarkışla ilçemizde önü açık ve sürekli avantajlı olduğumuz bir sektör. Bunu hep birlikte fırsata dönüştürmemiz gerekiyor.”Dedi.
Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık