Ana Sayfa Güncel Demokrasi Nöbeti devam ediyor

Demokrasi Nöbeti devam ediyor

Şarkışla’da her gün demokrasi nöbeti için aileleriyle birlikte, Gülsu Meydanına gelen küçük çocuklar, harçlıklarını Şehit aileleri ve yaralılara ulaştırılmak üzere Meydan görevlisine verdiler.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2016 Cuma 23:25
Demokrasi Nöbeti devam ediyor

Başbakan Binali Yıldırım'ın imzasıyla yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'ne göre, 15 Temmuz askeri darbe girişimi nedeniyle şehit düşenlerin aileleri ve yaralılar için düzenlenen yardım kampanyasına Şarkışla’daki minik Demokrasi nöbetçileri de katıldı.
Minik çocuklardan gelen paraları ayrı bir yerde biriktiren Meydan sorumlusu Hayri Solmaz, biriken paranın ilgili bankalara yattığını ve dekontunu aldıklarını belirterek, bankaya yatan miktarın Bin Lira olduğunu söyledi. Solmaz bu bilgiyi paylaşmak üzere, açıklamasındaki ‘Şarkışla Demokrasi meydanında nöbet tutan, vatan sevdalısı 7 den 70 e vatandaşın gönül damlaları’ yazan dekontu AA muhabirine teslim etti.
-Gurbetçilerde destek veriyor.
Gurbetten sılayı rahim için gelen gurbetçilerde aileleriyle birlikte Gülsu meydanına gelerek destek veriyor. Duygularını anlatmak için de yazdıkları şiirleri okuyor.
-Torunu için ördüğü yün çorabı Demokrasi gazileri için verdi
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a “Yaşlı olmasaydım varırdım yanına” adlı şiiri yazan 78 yaşındaki Gürcü Turna nine torunu için kendi elleriyle örmüş olduğu bir çift yün çorabı, Şehit ailelerine veya yaralılara verilmek üzere Solmaz’a teslim etti.
Meydandaki nöbete Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve belde belediye başkanları da devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık