Ana Sayfa Güncel Demokrasiye 70 Şükür Kurbanı

Demokrasiye 70 Şükür Kurbanı

Demokrasiye 70 Şükür Kurbanı

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2016 Salı 19:47
Demokrasiye 70 Şükür Kurbanı

Şarkışla 'da devam eden Demokrasi nöbetinde, 70 adet küçükbaş, şükür kurbanı olarak kesildi.
Gülsu meydanında kılınan Akşam namazından sonra Gülsu meydanında tekbir ve dualar eşliğinde kesilen 70 şükür kurbanı kesildi. Yine dev Türk Bayrağı açıldı, şiirler ve ilahiler okundu ve tekbirler getirildi. Erdem Yurt ve Kerem Talha Sarıkaya’nı okuduğu şiirin ardından, Bünyamin Aytekin ‘Hainler’ için kendi yazdığı şiiri okudu. Okunan Hainler adlı şiir dinleyenler tarafından uzunca alkış aldı.
Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, küçüğünden büyüğüne Şarkışla Gülsu meydanındakini Demokrasi nöbetini sürdüren her kese teşekkür etti.
Pektaş, “Vatan için, Bayrak için, Minarelerdeki ezan için, kutlu bekleyişlerini devam ettiren muhterem Şarkışlalılar. Gününüz aydın, kazanız mübarek olsun inşallah. 15 Temmuz akşamı aziz Türk milletinin bağrındaki gücü hesap edemeyen alçakların, bizim mahremiyete uzandığı eli hep birlikte kırdık. Bu güzel sınavda Şarkışlalı yüreklerde, bütün Türkiye ile attı. 81 il tek yürek olarak bu darbe girişimine hep birlikte hayır dedik. Ve bu gün, inşallah bu belaların defi için bütün Şarkışlalı kardeşlerimizin katkısıyla 70 kurbanı yüce Allah’a Kabul olması niyazıyla kestik. Allah bir daha milletimize bir daha böyle kara bir gün yaşatmasın ” Diyerek, Demokrasi uğruna 70 kurban kesen ve kestirmek isteyen her kese teşekkür etti.
Bir Demokrasi nöbetinde yine vatandaşlarla birlikte olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ise “Ne mutlu sizlere ki bu gün tarih yazılıyor ve bu tarihi yazan toplumun içerisindesiniz.” Diyerek esnafların hiç çekinmeden kısa bir sürede 70 şükür kurbanının kesilmesine vesile olduğunu, kesilmeye de devam edileceğini, 70 değil milyonlarca kez şükrettiklerini söyleyerek “ Çünkü üç beş tane çapulcunun darbe değil sadece amaçları, ülkeyi bölmek olan, şimdi daha net bir şekilde anlaşılıyor ki darbenin sonuçlarının ne olacağıyla ilgili ülkemizde kaos çıkartmak, insanımızı farklı düşünceye sahip, farklı inançlara, farklı mezheplere sahip insanlarımızın bir birine düşürülmesi hadisesi gerçekleştirilmek istenmiş. Ama Allah’a şükürler olsun milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde hangi dünya görüşüne sahip olursa olsun, ben bu milletin birlik ve beraberliğinden yanayım, ben bu milletin birliğine kastedeceklerin karşısında dim dik ayaktayım diyen siz milletimin sayesinde engellendi.” Diyerek destek verenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık