Ana Sayfa Güncel Emlek Aşıklar Festivali Yapıldı

Emlek Aşıklar Festivali Yapıldı

Aşıklık geleneğinin gelecek nesillere tanıtılması için Sivrialan, Ortaköy ve Emlek Hüyük köyleri ile Şarkışla ilçe merkezinde Emlek Aşıklar Festivali gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 12:50
Emlek Aşıklar Festivali Yapıldı

Aşıklık geleneğinin gelecek nesillere tanıtılması için Sivrialan, Ortaköy ve Emlek Hüyük köyleri ile Şarkışla ilçe merkezinde Emlek Aşıklar Festivali gerçekleştirildi.

Aralarında Musa Eroğlu, Güler Duman ve Mustafa Özarslan'ın da bulunduğu yaklaşık 40 sanatçı, 2 gün süren festivalde konser verdi.

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, festivalin ikinci gününde Şarkışla Şehitler Meydanı'ndaki programda yaptığı konuşmada, festivalin tertip komitesine teşekkür ederek, "Biz inanıyoruz ki aşıklar bu ülkenin birlik ve beraberliği için bu ülkede yaşayan ve dünyada yaşayan bütün insanların kardeşliği için söylemişlerdir." dedi.

Emlek Aşıklar Festivali Tertip Komitesi Başkanı Mustafa Özarslan da gazetecilere yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenledikleri festivali geleneksel hale getireceklerini dile getirerek, "Kültürümüzü hem unutmamak hem de gelecek kuşaklara aktarmak için organizasyonu yaptık. Kendi kültürümüzü, kendi değerlerimizi yaşatmak adına bir çaba gösterdik, umarım karşılığını buluruz." ifadelerini kullandı.

Türküler söylenip halayların çekildiği festivale binlerce kişi katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık