Ana Sayfa Sivas Bölge Gemerek'te Kurumsal Kapasitenin Artırılmasına Yönelik Proje Başladı

Gemerek'te Kurumsal Kapasitenin Artırılmasına Yönelik Proje Başladı

Gemerek'te Kurumsal Kapasitenin Artırılmasına Yönelik Proje Başladı

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2012 Salı 18:23
Gemerek'te Kurumsal Kapasitenin Artırılmasına Yönelik Proje Başladı

Sivas'ın Gemerek ilçesinde Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ile kurumsal kapasitenin artırılmasına yönelik proje kapsamında eğitim çalışmaları başladı. Gemerek Kaymakamlığı'nın 2012 Teknik Destek Programı çerçevesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN)'na sunduğu proje kapsamında verilecek eğitimlere kamu ve özel sektörden kursiyerler de katılabilecek.

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Seyrantepe Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek ve incelemelerde bulundu. Eğitim süresi 4 gün olarak planlanan ve 32 saatte tamamlanacak PCM eğitimi ile ilgili bilgi veren Kaymakam Özbey, "Bu kurs sayesinde katılımcılar aldıkları eğitimle kendi kapasitelerini artırıp, daha sonra çalıştıkları kurum ve konuma göre proje hazırlayıp, ORAN başta olmak üzere Merkezi Finans İhale Birimi, Ulusal Ajans, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)'na proje sunacak hale gelebilecekler. Perşembe günü katılımcılar 'Çat Yaylası Turizme Açılıyor Projesi'nin çalışma sahasında uygulamalı eğitim de alacaklar." dedi.

Kaymakam Özbey, projede emeği geçen ORAN proje uzmanları Ahmet Emin Kilci ve Hande İnan ile Gemerek Kaymakamlığı personeline de teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık