Ana Sayfa Güncel Gerçeği gibi YGS Denemesi

Gerçeği gibi YGS Denemesi

YGS deneme sınavı gerçeğini aratmadı

Giriş Tarihi: 5 Mart 2016 Cumartesi 12:06
Gerçeği gibi YGS Denemesi

Şarkışla Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi ortaklaşa YGS deneme sınavı düzenledi. Aşık Veysel Meslek Yüksek okulunda yapılan sınava katılan öğrenciler girişte tek tek arandı, sınavda kullanacakları kalem, silgi, su ve çikolataları girişte görevliler tarafından dağıtıldı.
Şarkışla Fen Lisesi müdürü Şahin Karaca, 13 Marttaki YGS sınavına katılacak olan öğrencilerin, sınav stresi ve heyecanını yenmeleri için gerçeğini aratmayan bir sınav düzenlediklerini söyledi.
Karaca, “Öğrencilerimiz, girdikleri YGS sınavında heyecanları nedeniyle bildikleri soruları bile yanlış bir tercihle geleceğini zora sokuyor, bunlar yaşanılan şeyler. Biz de bu heyecanlarını yenmeleri, sınava rahat bir şekilde ustaca girmelerini sağlayabilmek için deneme sınavı düzenledik. Düzenlenen deneme sınavı gerçeğiyle bire bir uygulamalı, ben hem görevliler hem de öğretmen arkadaşlarımıza gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum.” Diyerek Umarım bu denemeler öğrencilerimizin heyecanını yener ve sınavda başarılı dereceler alırlar.” Dedi. 
Şarkışla Fen Lisesinden mezun olacak 65, mezun olmuş 20 ve Şarkışla Anadolu Lisesinden de 70 öğrenci olmak üzere toplam 155 öğrencinin YGS deneme sınavına katıldığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık