Ana Sayfa Güncel ‘Gönül Korosu’ ilk kez sahne aldı

‘Gönül Korosu’ ilk kez sahne aldı

‘Gönül Korosu’ ilk kez sahne aldı

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 13:34
‘Gönül Korosu’ ilk kez sahne aldı

Şarkışla Kaymakamlığının oluşturduğu, ‘Gönül korosu’ Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde ilk kez seyirci karşısına çıktı.
Şarkışla kaymakamlığının, tamamen gönüllerden oluşturduğu 26 kişilik koro ekibi, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu ekibinin de destek verdiği konserle Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde sahne aldı.
‘Gönül Korosu’ Koro Şefi Solmaz Kadıoğlu yönetimindeki koro ekibi, Şarkışla'nın değerleri olan, Aşık Veysel ve Sefil Selimi gibi değerlerin eserlerinin yanı sıra sevilen türküleri de seslendirdi. 
Kaymakam Pektaş, Şarkışla kaymakamlığı ile Sivas Devlet Türk Halk Korosuyla ortaklaşa yürüttükleri bir projeyle birlikte ilk kez seyirci karşısına çıktıklarını belirterek,”Bu gün ilk galasını gerçekleştirdiğimiz konserde, Şarkışla’da bulunan başta kamu, kurum ve kuruluşlarda görev alan arkadaşlarımız ve esnaf kardeşlerimizle oluşturduğumuz koro ilk konserini veriyor. Bundan sonraki süreçte de inşallah ozanlar diyarı Şarkışla’mıza yakışır bir şekilde bu koromuz faaliyetlerine devam edecek.” Dedi.
Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç ise “Türküler bizim kültürümüz, bu kültürümüzün yaşamasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Diyerek Gönül Korosunun ikinci konserini Gemerek’te vermeleri için talepte bulunacaklarını söyledi.
Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu müdürü Murat Karakozan, Şarkışla Kaymakamlığının ‘Gönül Köprüsü’ projesiyle kendilerine başvurduklarını, Sivas Devlet Türk Halk Korosu müdürlüğü olarak bu projeye destek verdiklerini belirterek “Tamamen gönüllülerden oluşan, böyle güzel bir projeye yok diyemezdik, hiçbir ücret talep etmeden, hiçbir geliri olmadan, tamamen gönüllü olarak, halk müziğine geçmişimize sahip çıkan Şarkışla Kaymakamlığımıza, bu projede emeği geçen her kese çok teşekkür ediyorum.” Diyerek bu tür projelerle gelecek olanlara her zaman yardımcı olacaklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık