Ana Sayfa Güncel Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir

Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir

Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2016 Cuma 10:42
Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir

Şarkışla Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde konuşan, Şair ve akademisyen Prof. Dr. Nurullah Genç, "Hiçbir sanatçı yoktan var edemez, var olanı üretir" dedi.
Şarkışla Kaymakamlığının organizesinde düzenlenen ‘Okur Yazar Buluşması’ kapsamında Prof. Dr. Nurullah Genç, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde öğrencilerle bir araya geldi.
Genç, "Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir" konulu sohbette, sanatçının başkaları tarafından görünme arzusuyla ürettiğini söyledi. 
Sanatçının ilham kaynağının dünya görüşü olduğunu belirten Genç, "Hiçbir sanatçı yoktan var edemez, var olanı türetir. En büyük ve sınırsız sanatkar; Allah'tır. Allah'ın sıfatları insanda kısmen bulunur. Şairde Allah'ın 'kelam' sıfatı, fotoğrafçıda da 'basar' (görme) sıfatı cuzi miktarda bulunur" diye konuştu. 
Konferansa Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Altınyayla Kaymakamı Selami Kaya, Garnizon komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Sivas Valiliği özel kalem Müdürü Alper Duran, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, İl milli eğitim müdürü Mustafa Altınsoy, ilçe Milli eğitim müdürü Mevlüt Ergen, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık