Ana Sayfa Güncel Hacı Adaylarına Uğurlama Töreni

Hacı Adaylarına Uğurlama Töreni

Şarkışla’da hacı adayları için uğurlama töreni yapıldı

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2016 Çarşamba 22:12
Hacı Adaylarına Uğurlama Töreni

İlçe Müftülüğü bahçesindeki uğurlama programında Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, “Allah ibadetlerinizi kabul etsin, tekrarını nasip etsin. Allah sağ salim gidip dönmeyi ve bu mübarek toprakları görmeyi, Kâbe’ye yüz sürmeyi cümlemize nasip etsin. Ülkemiz için, Şarkışla’mız için, kardeşlik ve beraberliğimiz için, bizler için o kutsal topraklarda dua etmenizi bekleriz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz da Hacı uğurlamalarının kendisini her zaman heyecanlandırdığını belirterek “Allah bizlere de Hac vazifesini yapmayı nasip etsin” diyerek hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyip, ülke bütünlüğü, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşayabilmek için, kutsal topraklarda bol bol dua etmelerini istedi.
İlçe Müftü vekili Celal Ulusoy ise “Haccın gereği üzerine riya ve gösterişten uzak, Hac farizasını Allah’ın rızası için yapılmasını istiyorum. Sizlerden tek ricam orada çok sabır göstermeniz, sabırlı davranmanızdır” dedi.
Hacı adayları adına konuşma yapan Ravza cami imamı Mahmut Babadağ’da Kutsal topraklara vardıklarında ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü, darda kalmışlar insanlar için, hastalar için dua edeceklerini söyledi. Tören Büyük Cami müezzini İsmail Yıldırım’ın okuduğu Kuran Tilavetinin ardından dua ve tekbirler eşliğinde hacı adaylarının uğurlanmasıyla sona erdi.
Şarkışla ilçe genelinden 11 kadın 7 erkek olmak üzere toplam 18 hacı adayının Kutsal topraklara gitmek üzere bugün akşamüzeri Sivas’a hareket edecekleri öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık