Ana Sayfa Güncel Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama

Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama

Şarkışla'da Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama" toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2017 Çarşamba 17:11
Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama

Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Kaymakam Akif Pektaş, "Halk Eğitim Merkezi ilçede önemli bir görevi icra etmektedir. Yetişkin eğitimi ve yaygın eğitim faaliyetlerini çok özverili bir şekilde yapan kurumumuzu ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Nitelikli iş gücünün en çok arandığı bu zamanda, istihdama dayalı kurslara öncelik verilmesi gerekmektedir. Bu toplantıda kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve esnafla toplumun ihtiyaçlarını belirlemeli ve ona yönelik kursların açılmasını sağlamalıyız." dedi.

Şarkışla Esnaf Odaları Başkanı Hüseyin Himmetoğlu da esnaf olarak masada değil, sahada çalışacak işçiistediklerini belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Aydemir de kurslarla ilgili bilgi vererek, "2016-2017 eğitim öğretim yılında 91 kurs açıldı, bu kurslarda 2 bin 826 kursiyere eğitim verildi. Üniversite hazırlık kurslarında 165 öğrenci ücretsiz kurs gördü." şeklinde konuştu.

Toplantıya, Şarkışla Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Gündoğdu, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Cihangir Özcan, Sanayi Sitesi Başkanı Hayati Alparslan, kurum temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık