Ana Sayfa Güncel Kilis Valiliği'ne İsmail Çataklı Atandı

Kilis Valiliği'ne İsmail Çataklı Atandı

Kilis Valiliği'ne İsmail Çataklı Atandı

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2016 Çarşamba 10:17
Kilis Valiliği'ne İsmail Çataklı Atandı

Valiler kararnamesi dün gece yayınlandı. Yayınlanan kararnameye göre 22 vali merkeze alınırken, 24 ile yeni vali atandı ve 26 ilin valisi de kendi aralarında yer değiştirdi.

Kararname ile Kilis Valiliği'ne İsmail Çataklı atandı. Kilis Valisi Süleyman Tapsız iseKaraman Valisi oldu.

İsmail Çataklı Kimdir?

1974 yılında Çankırı - Yapraklı'da doğdu. Yukarıöz İlkokulu, Çankırı Atatürk İlköğretim Okulu ve Çankırı İ.H.L.'ni bitirdi.1996 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi-Siyaset Bilimi Anabilim Dalında "Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı Açısından Belediyelerin Durumu" konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

1996 yılında Çankırı Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

1997 yılında (8) ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere'de bulundu.

Afyon–Çobanlar Kaymakam Vekili, sırasıyla Nevşehir-Acıgöl, Bingöl-Kiğı, Diyarbakır-Çermik (2003-2005) ve Sivas-Şarkışla Kaymakamı olarak görev yaptı. 2009 yılındaMülkiye Müfettişi, 2010 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. 2012 yılında (6) ay süreyle "Şiddete Uğrayan Kadınlar ve Tehdit Altındaki Kişilerin Can Güvenliğinin Sağlanması" konusunda araştırmalarda bulunmak üzere ABD'de bulundu.

2013 yılında TBMM'nde Toplumsal Barış Yollarının Araştırılması ve Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonu'nda (6) ay süreyle Uzman olarak görev yaptı. 27.02.2014 tarihinden bu yana Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan ve İngilizce bilen Çataklı, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık