Ana Sayfa Güncel Kutlu Doğum Etkinlikleri

Kutlu Doğum Etkinlikleri

Kutlu doğum haftası etkinliklerinde bu yıl Şarkışla ilçesi farklı bir programla başlattı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 12:18
Kutlu Doğum Etkinlikleri

‘Gelin Birlik olalım’ sloganıyla çıkılan ve İlk kez bir hafta sürecek olan etkinliklerin ilki sabah saatlerinde esnafların iş yeri önlerini temizlemesi, Belediyeye ait araçla cadde ve sokaklara gül suyu püskürtmesi, kortej halinde yürüyerek esnaflara gül dağıtılması, el ele zincir oluşturulması Sivas Kayseri Kara yolu Trafik bölge denetleme istasyonu önünde seyir halindeki araçların durdurularak gül dağıtılması ve hadislerin bulunduğu kartaliyeler gibi etkinlikte bulunuldu.
El ele zincir yürüyüşünde Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş “Bu yıl ki kutlu doğum programımız, malum ‘Gelin Birlik Olalım’ ana teması üzerine biz de Şarkışla olarak bu temayı en güzel örneklendirme adına böyle, 7 den 77 ye bütün Şarkışlalı hemşerilerimizle bir el ele zinciri oluşturarak, birliğimizi beraberliğimizi bu şekilde sembolize etmeyi uygun gördük. İnşallah kutlu doğumun bu manevi havasında birlik ve beraberliğimiz daim olur.” Dedi.
Kaymakam Pektaş Şarkışla’daki Kutlu doğum etkinliklerinin bir hafta boyunca devam edeceğini aktararak etkinlikler arasında Sakal-ı Şerif’in tarihi ulu camide vatandaşların ziyaretine açılacağını, sokakların gül suyuna bezenmesi, seminer ve konferanslar gibi birçok etkinlikle dolu dolu geçeceğini belirtti.
Emekli imam Salih Akkuş ta bir hadisle başladığı konuşmasında “Bütün müminler kardeştir, kardeşlerinizin arasını ıslah edin buyuruyor. Cenabı Allah, bu gün bizim bu toplantımızda bu kardeşliği göstermek için oldu.” Dedi.
Kutlu doğum haftasının maneviyatını yaşamak, aynı havayı soluyabilmek için bir araya geldiklerini ve el ele zinciri oluşturduklarını belirten Şarkışla belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz da, Şehitleri bu mana da bir kez daha andıklarını söyledi.
Oğuz,” Bu birlikteliğe, bu bütünlüğe ancak Peygamberin ümmeti olduğumuz bilincini insanlarımıza idrak ettirdiğimiz zaman anlayacağız. Çünkü bu gün ülkemiz içinde bulunduğu ortam itibariyle zor dönemlerden geçiyor. Şu anda ülkemizin güney doğusunda görev yapan asker ve polis kardeşlerimiz zor şartlarda görev yapıyorlar. Ben hepsine üstün başarılar diliyorum, tabi bu görevi yerine getirirken vatan uğruna şehit düşen aziz şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.” Dedi.
İlçe müftüsü Mehmet Cingöz de bir hafta boyu devam edecek olan etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu yıl Kaymakamımızın organizesinde, kamu ve kuruluşlarla birlikte dolu dolu ilk kez böyle bir etkinlik olacak” dedi.
Binlerce kişinin katıldığı Kutlu doğum etkinliklerine Cemel Belde belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, kamu kurum ve kuruluşlarla sivil toplum örgütleri ile öğrenciler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık