Ana Sayfa Güncel Milli Eğitim Bakanı Yılmaz,Şarkışla’da

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz,Şarkışla’da

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz,Şarkışla’da

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2016 Pazartesi 21:45
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz,Şarkışla’da

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 'Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz.' dedi. Bakan Yılmaz, Sivas'taki temasları.
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz." dedi.
Bakan Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında Altınyayla ilçesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Necmettin Mermer'den ilçede devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Şarkışla Belediyesi tarafından belediyenin sosyal tesislerinde verilen iftara katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin daha güzel olması için gayret ettiklerini söyledi.
Türkiye'ye geçmiş dönemlerde çok şeyler yapıldığını dile getiren Yılmaz, "O kadar çok şey yapıldığı için bölgenin yıldızı oldu. Milli gelirine oranla dünyada en çok yardım eden birinci ülke olduğu için 'Bu Türkiye çok oldu, yeter artık. Biraz kendi problemleriyle uğraşır hale getirelim' denildiği için maşaları vasıtasıyla Güneydoğu’daki terörü Türkiye’nin gündemine getirdiler."diye konuştu.
Yılmaz, Doğu'da Güneydoğu'da ve Türkiye'nin dört bir tarafında yaşayan vatandaşların birlik ve beraberlikte gösterdiği kararlılığın terörün Türiye'de başarıya ulaşamayacağının kanıtı olduğunu vurgulayarak, "Terör Türkiye'de kazanamaz. Çünkü milletimizin birlik ve beraberliğine zerre kadar zarar vermez ama zarar verme potansiyeli var mı? Var. Onu yok etmenin çaresi de yine birlik ve beraberlikten geçiyor. Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz." ifadelerini kullandı.
- "Bu hükümet dönemindeki yükün yarısı eğitimde"
Türkiye'nin diğer önemli probleminin de eğitim olduğunu dile getiren Yılmaz, eğitimde yapılan yatırımları anlattı.
Eğitim alanında hala yapılması gerekenlerin de olduğunu aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:
"Bu hükümet dönemindeki yükün yarısı adeta eğitimdedir desek yeridir. Çünkü yoksul olan evde kavga bitmez derler. Yoksulluğu azaltmamız lazım. Yoksulluğu azaltabilmenin yolu eğitimden geçiyor. Önümüzdeki dönem eğitimin kalitesini artıracağız. Bilgi temelli ekonomiye geçeceğiz. Bilgi temelli ekonomiye geçmenin yolu da eğitimde kaliteyi artırmaktan geçiyor. Müfredatımızı sadeleştireceğiz ve olması gerektiği kadarıyla özü halinde vereceğiz. Müfredatı yararlı hale getireceğiz. 21. yüzyılda Türkiye'yi bölgesinde lider dünyanın da 10 büyük ekonomisinden biri haline getireceğiz. Hala öğretmen açığımız var. İnşallah onu da önümüzdeki dönemdeki öğretmen atamalarında kapatacağız. Gönlünüz rahat olsun, Türkiye'nin yarını çok daha iyi."
Bakan Yılmaz, programın ardından karayolu ile Ankara'ya hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık