Ana Sayfa Güncel Milli Eğitim Müdürlüğü aylık toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü aylık toplantısı yapıldı

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Aylık Olağan Toplantısını Şarkışla’da Gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2016 Cuma 13:36
Milli Eğitim Müdürlüğü aylık toplantısı yapıldı


Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile Fatih Projesinin il ve ilçe genelinde tüm öğretmen, öğrenci ve velilere tanıtılacağını söyledi.
Sivas il milli eğitim müdürlüğü tarafından her ay yapılan ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı, bu ay ki toplantısını Şarkışla öğretmen evinde düzenledi.
Aylık olağan ilçe müdürleri toplantısının yapıldığı öğretmen evindeki toplantıya, İlçe kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Tugay Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, il milli eğitim müdürü yardımcıları Ahmet Sevim, Harun Tan Celal Karahan, Şarkışla ilçe milli eğitim müdürü Mevlüt Ergen ve diğer 10 ilçe milli eğitim müdürleri ile milli eğitim şube müdürleri katıldı. 
İlçe milli eğitim müdürü Ergen ilçe ve eğitim hakkında verdiği kısa bilgide 46 okulda 607 öğretmenle 7580 öğrenciye eğitim verildiğini belirtti.
EBA ve Fatih Projeleri tanıtıldı toplantıda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Pektaş “Memleket değişiyor, gelişiyor, dolayısıyla da eğitim camiasında da bir dönüşüm var.” Diyerek Şarkışla’da eğitim penceresinden bakıldığında da büyük yol kat edildiğini söyleyerek eğitim camiasında hizmet veren her kese katkılarından dolayı teşekkür etti.
Belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz ise eğitimin öneminden bahsederek, öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu ve zor bir görev olduğunu söyledi.
Şarkışla öğretmen evindeki toplantının ana konusu FATİH Projesi ve EBA oldu. Toplantıda ilk önce İl milli eğitim şube müdürü Abdullah Arslan, EBA konulu sunumu yaptı. Sunumda EBA’nın başlangıcı ve günümüz arasında nasıl bir gelişme gösterip eğitim İçerikleri bakımından nasıl bir dünya devi olduğu üzerinde duran Arslan, tamamen yerli üretimi olan portalın öğretmenler, öğrenciler ve velilere tanıtılması gerektiğini belirtti. 
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy yaptığı konuşmada EBA ve Fatih Projesinin tanıtımının il merkezi ve ilçelerdeki tüm öğretmen, öğrenci ve velilere eğitim-öğretim yılının sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık