Ana Sayfa Güncel Milli Savunma Bakanından Şarkışla'ya 5 Yıldızlı Yurt

Milli Savunma Bakanından Şarkışla'ya 5 Yıldızlı Yurt

Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz'ın destekleriyle Şarkışla'ya 300 öğrenci kapasiteli, 5 Yıldızlı öğrenci Yurdu yapılacak.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 07:59
Milli Savunma Bakanından Şarkışla'ya 5 Yıldızlı Yurt
Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz'ın destekleriyle Şarkışla'ya 300 öğrenci kapasiteli,  5 Yıldızlı öğrencilik Yurdu yapılacak. Şarkışla Kaymakamı Davut Gül AA muhabirine yaptığı açıklamada ''Şarkışla İmam Hatip Lisesi kuruluşundan beri her hangi bir pansiyonu ya da yurdu yoktu. Bundan dolayı derslikler yurt olarak
kullanılıyordu. Bu hem öğrencilerin  mağduriyetine sebebiyet  veriyordu hem de 4+4 le birlikte imam hatip liselerinin orta okulu açıldığından dolayı ihtiyaca da cevap vermiyordu. İlçe kaymakamlığı Sosyal dayanışma vakfı olarak Şarkışla İmam hatibe yurt yapılmasıyla ilgili bir proje yaparak konuyu sayın bakanımıza ilettik. Sayın bakanımız da Aile ve Sosyal Politikalar bakanımız sayın Fatma Şahin ile görüştü.  Bir ay içerisinde finansmanı temin edildi, 3 milyon 250 Bin Lira para tahsis edildi. Bu parayı da biz kaymakamlık olarak projenin, yurdun ihalesini yapacağız. 150 Kız 150 Erkek öğrenci olmak üzere 300 öğrenci kapasiteli yurt olacak''dedi.Zemin etüt çalışmalarının başladığı yurt ile ilgili olarak bilgi de veren Gül, '' Odalar dörder kişilik, içerisinde banyo tuvaleti olan, kütüphanesi olan,  konferans salonu yemek hanesi olan bir yurt olacak. Projeyle ilgili olarak da milli eğitimin tip projeleri dışında özel çizilmiş bir proje uygulayacağız. Yeni eğitim öğretim döneminde 2013- 2014 dönemine de yetiştireceğiz.'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık