Ana Sayfa Güncel Muhsin Yazıcıoğlu İçin Anma Programı

Muhsin Yazıcıoğlu İçin Anma Programı

Muhsin Yazıcıoğlu İçin Anma Programı

Giriş Tarihi: 28 Mart 2016 Pazartesi 10:59
Muhsin Yazıcıoğlu İçin Anma Programı

Kahramanmaraş'ta, 7 yıl önce helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için Şarkışla’da anma programı düzenlendi.
Büyük Birlik Partisi ilçe teşkilatı ve Alperen ocaklarının ortaklaşa düzenlediği anma programı Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Ağabey Yusuf Yazıcıoğlu,  Kardeşi Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının helikopter kazasında hayatlarını kaybedişlerinin 7. Yılı olduğunu, bu nedenle baba ocağı Şarkışla’da bir anma programı düzenlendiğini ve bu programı hazırlayanlara teşekkür ettiğini söyledi.
Yazıcıoğlu “Kaza geçeli 7 yıl oldu, hala bir arpa boyu yol alamadık. Bu memlekette hukuk yok, adalet yok, birilerinin adalet elinde, sopa gibi kullananların elinde, istediği yana yönlendiriyor, istediğini yanına çekiyor, savcıyı hâkimi alıyor görevden bir üst makama götürüyor. Bu mahkemeyi kapatmaya çalışıyorlar, çalışılıyor. Bu yetkililer iktidarı elinde tutanların, elinde bütün yetkileri olduğu halde kendiişlerine geldiği zaman, kanunları da işletiyorlar hukuku da işletiyorlar. Fakat başkalarına geldiği zaman ne hukuk işliyor, ne de kanun işliyor. Böyle bir memleketteyiz, böyle bir durumdayız.” Dedi.
Yazıcıoğlu’nun memleketinde konuşmanın çok zor olduğunu belirten Büyük Birlik Partisi kurucularından aynı zamanda, BBP Kahramanmaraş eski Milletvekili Ökkeş Şendiller, helikopter kazasında yaşamlarını yitiren Merhum Genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.
Konuşmasına Aşık Veysel’in TRT de yayınlanan bir röportajıyla başlayan Şendiller Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili konuşmasında, Şarkışla’daki yapılan anma etkinliklerinden çok etkilendiğini söyledi.
Neden etkilendiğini anlatan Şendiller “Muhsin başkanın sadece insan olduğu için, sadece Allah’ın yarattığı kul olduğu için, insanlara o gözle baktığını hepimiz biliriz. Fikrine, düşüncesine, inancına bakmaz. Ama bu gün görüyorum ki o mecliste, o malum konuşmayı yaptığında ben buradaydım. O gelişmeleri yakından bilen bir isim, bu gün geriye dönüp baktığımızda onun vefatının, onun dik duruşunun, onun adamlığının zerresini, o sayede bu gün makama gelmiş olanlarda görmemekten de çok fazla bir şey beklemiyorum, beklenen bir şey. Bu gün hakka yürüyüşünün şahadetinin 7. Yıl dönümündeyiz. Ama şundan eminim ki burada hatim duası yapıldı, hepimiz biliyoruz ki Avustralya dan Yenizelanda’ya, Yemen’den Çeçenistan’a, doğudan batıya, dünyanın her yerinde o rahmetli için hatimler indiriliyor, dualar yapılıyor, eminim ki çok az dua nasip edilen bu dualar, bu şehitler haftasında dualar akıyor.” Diyerek durumdan tereddüt etmediklerini söyledi.
Şendiller konuşmasına “ Biz hakka yürüyen Cumhurbaşkanı gördük, Başbakan gördük, büyük masalarda oturan büyük rütbeleri taşıyan insanların hakka yürüyüşünü de gördük hep beraber. Cenazelerde hükümetler vardı, insanlar vardı, ama Muhsin Yazıcıoğlu şehidimiz rahmetlinin hakka yürüyüşündeki o kalabalığı, o insanları sadece gönülden, sevgiden, muhabbetten, ona inanmak ve güvenmekten dolayı bir birliktelik yaşandı, bir yürüyüş yaşandı. Bu her kula nasip olmayan bir yürüyüştü, bir birliktelikti, hakka yürüyüşü Allah’a ruhunu teslim edişi bile Türkiye’nin muhtaç olduğu çok güçlü bir birliği sağladı.” Dedi.
Saygı duruşu, İstiklal marşı ve Kuran tilavetiyle başlayan program Merhum genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun anlatıldığı slayt gösterisi, okunan hatimlerin duası, şiirlerin okunması, Alperenler tarafından Yazıcıoğlu’nun meclisteki bir konuşmasının canlandırılması, Ökkeş Şendiller’in konuşması, ilahiler eşliğinde sema gösterileriyle sona erdi.
Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezindeki anma programına, Yazıcıoğlu’nun ablası Maviş Ocak, Gemerek belediye başkanı Mustafa Demir, Gürçayır belde belediye başkanı Osman Özkan, MHP Şarkışla ilçe başkanı Yaşar Aşkın, BBP il ve ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 7. Anma programında duygusal anlarda yaşandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık