Ana Sayfa Güncel Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü İlk Toplantısını gerçekleştirdi

Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü İlk Toplantısını gerçekleştirdi

Şarkışla Belediyesi muhtarların daha iyi hizmet alabilmesi, istek ve önerilerini daha kolay iletebilmeleri adına belediye bünyesinde Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü kurdu.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 14:49
Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü İlk Toplantısını gerçekleştirdi

Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü ile muhtarların mahalleleri ile alakalı belediye hizmetlerine ilişkin konuların ilgili birimlere anında iletileceğini söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz Müdürlüğe Yadigar Karabulut’un atandığını belirtti.

Oğuz, yaptığı açıklamada, “Muhtarlar, vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli rol oynar. Biz de bu nedenle Belediyemiz bünyesinde Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğünün kurulması için çalışmalarımızı tamamlayarak müdürlüğümüzü kurduk ve ilk toplantımızı da gerçekleştirdik.

Kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde vatandaşa sunulması ve sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi amacıyla kurulan Muhtarlarla İlişkiler Müdürlüğü, muhtarlarımızın taleplerini değerlendirip takip edecek, diğer kurumlarla iletişim kurmalarında yardımcı olacak ve isteklerin etkin bir şekilde sonuçlandırılmasında önemli görev üstlenecek. Müdürlüğümüz, muhtarlar ve belediye arasında koordineyi sağlayarak, en kısa sürede çözüm yoluna gidecek” dedi.
Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen ilk toplantıya Şarkışla'nın 12 mahalle muhtarı katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık