Ana Sayfa Güncel Müsteşar Vekili Ata, Şarkışla'da

Müsteşar Vekili Ata, Şarkışla'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Vekili Namık Ata, memleketi Şarkışla'da incelemelerde bulundu

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2012 Cumartesi 17:18
Müsteşar Vekili Ata, Şarkışla'da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Vekili Namık Ata, memleketi Şarkışla'da incelemelerde bulundu.Hükümet Konağı önünde ilçe protokolü tarafından karşılanan Ata, Kaymakam Davut Gül'ü ziyaret etti.
Ziyarette, Şarkışla'nın sorunları konuşuldu.Şarkışla'ya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Ata, ''Bizler Ankara'da sürekli Şarkışla'yı görüşüyoruz. İnşallah somut sonuçlar çıkar. Şarkışla Sivas'ın en büyük ve en gelişmiş ilçesi, ancak konumu itibariyle hak ettiği yerde bulunmuyor. Hak ettiği yere gelmesi için de bizler elimizden gelen gayreti, çabayı gösteriyoruz'' diye konuştu.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Ata, ''Bakanlığımıza bağlı
birimlerde vatandaşımıza daha iyi nasıl hizmet verebiliriz, onun gayreti içerisindeyiz'' dedi. Ata, Sivas'ta bu yıl yaklaşık 3 bin kişiye geçici istihdam sağladıklarını ifade etti.-Şarkışla'ya sosyal güvenlik merkezi-Şarkışla'da kurulması planlanan ve yer tahsisi yapılan sosyal güvenlik merkezinin hizmet binasına da değinen Ata, ''İnşallah Şarkışla'mıza hayırlı olur. Böylelikle Sivas'ımızın yükünü az da olsa hafifletmiş oluruz. Burada yapılacak olan binada, Sivas'ta verilen hizmetlerin aynısı verilecek. Gerekli olan personelin burada da olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'' diye konuştu.Kaymakam Davut Gül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şarkışla'da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Gül, Şarkışla için sosyal hizmet merkezi talebinde bulunduklarını belirtti. Hükümet Konağı'nda depreme dayanıklılık testi yaptırdıklarını ifade eden Gül, test sonucunu beklediklerini belirterek, ''Olası dayanıksızlık raporu karşısında mevcut binayı yıkarak yeni bir Hükümet Konağı yapacağız. Bu konuda sizin de bir Şarkışlalı olmanızdan dolayı yardım ve desteklerinizi bekliyoruz'' dedi.Şarkışla Belediyesi tarafından Gülsu Parkı içerisine yaptırılan Atatürk Anıtı'nın açılışını gerçekleştiren Gül ve Ata, Kızılay Kimsesizler Evi'ni ziyaret etti, yapımı devam eden Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binası ile Muhsin Yazıcıoğlu Camisi ve Külliyesi inşaatını inceledi. Şarkışla Devlet Hastanesi'nde yatan hastaları da ziyaret eden Namık Ata'ya, Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Metin Erol, Ankara Şarkışlalılar Derneği Başkanı Muaammer Timurkaynak, İl Genel Meclisi üyeleri, belde belediye başkanları ve diğer yetkililer eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık