Ana Sayfa Sivas Bölge Öğretmene Polis Tehdidi İddiası

Öğretmene Polis Tehdidi İddiası

Öğretmene Polis Tehdidi İddiası

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 19:51
Öğretmene Polis Tehdidi İddiası

Sivas'ın Gemerek ilçesinde, çocuklarının öğretmenleri tarafından şiddet gördüğünü iddia eden iki polis memurunun öğretmene hakaret ettiği ve tartakladığı iddiası ile öğretmenler harekete geçti.

Eğitim Sen Sivas Şube Başkanı Feyzullah Sümer ilçede görevli öğretmenler, öğrenciler, veliler ile hakarete ve şiddete maruz kaldığı iddia edilen Sınıf Öğretmeni Murat Koç, cumhuriyet meydanında toplanarak olayı protesto etti. Burada açıklama yapan Eğitim Sen Sivas Şube Başkanı Feyzullah Sümer, Milli Eğitim Bakanı'nın öğretmenine yeterince sahip çıkmadığını vurgularken, Murat öğretmenin herkesçe tanındığını, şiddet yanlısı bir öğretmen olmadığını söyledi. Sümer, Sınıf Öğretmeni Murat Koç'un, birleştirilmiş sınıfta normal dersini işlerken sivil kıyafetli ve üniformalı bir polis memuru tarafından sınıftan çıkartılıp boş bir sınıfta hakarete uğrayıp tartaklandığını iddia etti. Sinirlerin gerildiği protestoda veliler orada bulunan polislere tepki gösterdi. Öte yandan olayda isimleri geçen polis memurlarının, çocuklarının öğretmenleri tarafından şiddete maruz kaldığını ve ağlayarak eve geldiklerini, okula gidip öğretmenle normal olarak konuştuklarını söyledikleri öğrenildi.

Polisler tarafından şiddete maruz kaldığını iddia eden öğretmen Murat Koç'un ise, Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi olduğu öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık