Ana Sayfa Siyaset Okul Kardeşim Projesi

Okul Kardeşim Projesi

Şarkışla Kaymakamlığınca başlatılan "Okul Kardeşim" adlı proje tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2012 Cumartesi 15:31
Okul Kardeşim Projesi

Şarkışla Kaymakamlığınca başlatılan "Okul Kardeşim" adlı proje tanıtıldı.

Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Öğretmenevinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, kardeş okul uygulama ve koordinasyon ekipliğini yaptığı projenin amacı hakkında bilgi verdi. Uçgun, şunları kaydetti:
 
"Şarkışla Kaymakamlığı olarak Şarkışla'ya olan inancımı ilk geldiğim gün belirtmiştim. Şarkışla'ya olan inancım bugün de artarak devam ediyor. Birçok yerde Şarkışla ile ilgili konuşulduğunda, çözüm önerileri konuşulduğunda zaman, zaman yakınmalar duymuştu. Olmaz, burası ne Zara, ne de Suşehri diye bir sürü yakınmalar duymuştum. Ancak ben de hep şunu söyledim. Şarkışla ağırlığını bilirse, Şarkışla kendini bilirse, Şarkışla'yı kimsenin bilmemesinin imkanı yok. Projemiz de yapılan kurum ve kuruluşlar arası paylaşım bugünkü haliyle kalmayacak. Bütün esnaflarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız projeye zaman için de dahil edilecek. Temel hedefimiz kardeş okulu olmayan bir tek esnaf ve sivil toplum örgütü kalmaması."
 
Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt da, projeyi sunum eşliğinde anlatarak, "Bugün burada toplanma amacımızın iki hedefi var. Bunlardan birisi okullarla kurulların eşleşme yapılması, ikincisi ise kardeş kurullarla sözleşme yapılmasıdır. Buradaki toplanma amacımız bu iki hedefi uygulamaktı" dedi.
 
Konuşmaların ardından proje kapsamında kurumlarla okullar arasında protokol imzalandı.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık