Ana Sayfa Güncel Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları

Şarkışla’da Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programları Açıklandı

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 15:46
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları

Mali destek programlarının tanıtımına yönelik olarak Şarkışla Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi Kaymakam Davut Gül Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, TR72 (Kayseri, Sivas, Yozgat) Düzey II Bölgesinde uygulanacak 2016 yılı teklif çağrısı kapsamında dört ayrı mali destek programını 22 Şubat 2016 tarihi itibari ile ilan edildiği belirtildi.
Şarkışla, Gemerek ve Altınyayla ilçelerindeki kamu, kurum, kuruluş ve yatırımcılara ORAN kalkınma ajansı program yönetim biriminden uzman Tuba Parlak Uzunoğlu tarafından, başarılı projelere toplam 17.000.000 TL tutarında desteğin kullandırılacağı 2016 yılı Mali Destek Programları; “Gelişen Sanayi Mali Destek Programı” ve “Turizmi Geliştirme Mali Destek Programı” kar amacı güden ve gütmeyen kurumlar; “Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” kar amacı gütmeyen kurumlar, “Mikro İşletmeler Mali Destek Programı” ise kar amacı güden kurumlar için tasarlandığı anlatıldı.
Uzunoğlu,” Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, 2016 yılı mali destek programları kapsamında yürüteceği “Gelişen Sanayi”, “Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi”, “Turizmi Geliştirme” ve “Mikro İşletmeler” mali destek programları proje teklif çağrısına çıkmış bulunmaktadır.” Dedi.
Bilgilendirme toplantısına Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Altınyayla Kaymakamı Selami Kaya, Şarkışla belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır belde belediye Başkanı Osman Özkan, ilçe emniyet müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Kaymakamlık Proje koordinatör sorumlusu Halit Seyfullah Aydoğan ve ilçelerden yetkililer katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık