Ana Sayfa Güncel Şarkışla - Cemel Arasına Yeni Yol

Şarkışla - Cemel Arasına Yeni Yol

Şarkışla ilçesi ile Cemel beldesine muhteşem bir yol yapılacak. 3 Gidiş 3 Geliş, Bisiklet yolu, yürüyüş ve Koşu bandının da olacağı yolun yapımı için gerekli incelemelere başlandı.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 11:22
Şarkışla - Cemel Arasına Yeni Yol
Sivas'ın Şarkışla ilçesine daha önce ziyarette bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müsteşarı M. Habip Soluk'a yol talebinde bulunan yetkililer, taleplerinin dikkate alınmasından dolayı Bakan ve müsteşara teşekkür ettiler.Altınyayla yolu olarak bilinen ve hem dar hem de sürekli bozulan, Cemel beldesi ile Şarkışla ilçesi arasındaki yol'un yapılaması için Karayolları müdürlüğü teknik personeli proje için çalışmalara başladı.Ekip iki gün içerisinde yol güzergahındaki ölçüm ve gerekli işlemlerini tamamlayarak çalışmalarının sonucunu bölge müdürlüğüne teslim ederek yol yapılması için hazırlıklara başlanacağı öğrenildi.AKP ilçe teşkilat başkanı Ercihan Altınkaya konuyla ilgili olarak açıklama yaparak yapılacak olan yol hakkında bilgi verdi. Altınkaya, 2 gidiş 2 geliş, Yürüyüş ve koşu bandı ile Bisiklet Yolunun da olacağı bir
şekilde düzenlenen projenin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını belirterek  projenin Milli savunma bakanı ve ardından da Uşatırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlığı müsteşarı M. Habip Soluk'un Şarkışla ziyaretlerinde dile getirildiğini ve gerekli çalışmaların başlatılma sözünü aldıklarını belirtti. Altınkaya''Şarkışla'dan Cemel beldesine ziyaret için giderken gördükleri yetersiz yol için verdikleri talimatlar sonucunda çalışmalara başlandı. Bu projenin başlamasına vesile olan Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ve Müsteşarımız M. Habip Soluk beye teşekkür ediyorum. Şarkışla ve Cemel beldemizi büyük bir sıkıntıdan kurtarıyorlar.''dedi.Cemel Belde belediye başkanı Hakverdi Bulut da ''Bakanımızın beldemizi ziyaretlerinde bakanımıza ilettiğimiz dar yol sorununun çözmesi  için ilgi gösteren başta Bakanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.''dedi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık