Ana Sayfa Güncel Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Yavrularımızın eğitimde başarıyı yakalaması için hep birlikte çalışmalıyız" dedi.

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Yavrularımızın eğitimde başarıyı yakalaması için hep birlikte çalışmalıyız" dedi.

Şarkışla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde toplanan öğretmenler, eğitimin kalitesini artırmak için çalışmalar yapıyor. İlçede her ay yapılan toplantılarda, eğitimin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar ele alınıyor.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2012 Pazartesi 16:02
Şarkışla Kaymakamı Davut Gül,
Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Yavrularımızın eğitimde başarıyı yakalaması için hep birlikte çalışmalıyız" dedi.Şarkışla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde toplanan öğretmenler, eğitimin kalitesini artırmak için çalışmalar yapıyor. İlçede her ay yapılan toplantılarda, eğitimin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar ele alınıyor.Bu kapsamda Aşık Veysel Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Davut Gül, eğitimin kalitesinin nasıl artırılacağı, çocuklar için neler yapılabileceği konularında görüşlerini aktardı.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın çalışması sonucu öğrencilere dershanelerden yararlanma fırsatı sunduklarını ifade eden Gül, kurslar da açılabileceğini belirterek, "Derdimiz kurs açmak değil, açılan kurslarda başarıyı yakalamaktır. Yapılan çalışmalarda devletin parası var, garip gurebanın hakkı var. Bu nedenle yapılan çalışmaların yerini bulması için, o küçük yavrularımızın eğitimde başarıyı yakalaması için hep birlikte çalışmalıyız. O yükü omuzlamalıyız" diye konuştu.Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için öncelikle müdür ve öğretmenlerin kitap okuması gerektiğini vurgulayan Gül, öğretmenlerin öğrencileri özendirmesi gerektiğini söyledi.Okul aile birliklerinin de sisteme dahil edilmesini isteyen Gül, okulların "Beyaz Bayrak" sahibi olabilmeleri için de öğretmenlerden gayret istedi.Toplantıya, Şarkışla Milli Eğitim Müdürü Niyazi Kılıç,Halk eğitim müdürü Mehmet Bilgiç, şube müdürleri Cengiz Şenol ve Nimet Galyunoğlu ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık