Ana Sayfa Güncel Şarkışla Kaymakamlığı Yeni Bir Logoya Kavuştu

Şarkışla Kaymakamlığı Yeni Bir Logoya Kavuştu

Şarkışla Kaymakamlığı Şarkışla'nın tüm değerlerini anlatan bir logoya kavuştu.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 15:13
Şarkışla Kaymakamlığı Yeni Bir Logoya Kavuştu

Şarkışla Kaymakamlığı Şarkışla'nın tüm değerlerini anlatan bir logoya kavuştu. Logoyu Kaymakam Pektaş'ın meslektaşı hazırladı.
Şarkışla kaymakamlığı için yeni bir arayışa girdiklerini belirten Kaymakam Akif Pektaş, Şarkışla'yı tam manasıyla anlatan, dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ilçeye has el dokuması kilimi gibi değerleri anlatan logonun meslektaşı olan Ordu vali yardımcısı Ahmet Akın Varıcıer tarafından çizildiğini ve bu logoyu tescil ettirdiklerini belirterek, meslektaşına kazandırdığı logodan dolayı teşekkür etti.
Pektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Şarkışla'da göreve başladığımız andan itibaren, özellikle kaymakamlığımızın resmi yazışmalarında ve yine kaymakamlığımız uhdesinde yürütülen çeşitli etkinlik ve programlarda kullanılmak üzere bir logo ihtiyacının olduğunu müşahede ettik ve bu doğrultuda bir logo çalışması yapmak üzere harekete geçtik. Bununla ilgili de profesyonel anlamda bu işi yapmayan, ama amatör anlamda yapmış olduğu logolarla da hakikaten yaptığı çalışmalara güzel imza atan kıymetli meslektaşım, meslek büyüğüm Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Akın Varıcer ağabeyimin de desteklerini aldım. Kendisi Şarkışla'ya özgü, Şarkışla'nın bütün değerlerini tasvir eden güzel bir logo çalışmasını bizlere hediye etti." diyerek logonun tanıtımını yaptı.
Logoyu tescil ettirdiklerini de anlatan Pektaş Logonun açılımını da anlattı. Pektaş, "Kaymakamlığımızın logosu Ozanlar diyarı Şarkışla'yla özdeşleşen bir bağlama figürünün içerisinde yine Şarkışla'ya özgü pek çok temel değeri de barındıran özellikler gösteriyor. Bağlama içerisinde yine Şarkışla'ya özgü Kilim, aynı zamanda milli birliğimizin ve beraberliğimizin bir simgesi olan Türk Bayrağımızı da yine logomuz içerisinde görmek mümkün. Bunun dışında Sivas'ın 'S' si ve Şarkışla'nın 'Ş' si kaymakamlık logosu içerisinde yer alan ögeler içerisinde" dedi.
Logoyu görenlerin çok beğendiklerini de anlatan kaymakam Pektaş meslektaşı tarafından armağan olarak çizilen logoyu tescil ettirdiklerini de belirterek, bu logonun kaymakamlık bilgisi ve izni dışında kullanılmasının mümkün olmayacağını belirterek logonun farklı tasarımlarının olduğunu, farklı tasarımdaki logoların da farklı etkinliklerde ve yazışmalarda kullanılacağını aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık