Ana Sayfa Güncel Şarkışla'da 4+4+4 zili çaldı

Şarkışla'da 4+4+4 zili çaldı

Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasa kapsamında yeniden düzenlenen ve pek çok yeniliği içeren 4+4+4 eğitim sistemi, bugün Şarkışla belde ve köylerindeki 8 Bin öğrenci için ders zilinin çalmasıyla başladı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2012 Pazartesi 15:19
Şarkışla'da 4+4+4 zili çaldı
Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasa kapsamında yeniden düzenlenen ve pek çok yeniliği içeren 4+4+4 eğitim sistemi, bugün Şarkışla belde ve köylerindeki 8 Bin öğrenci için  ders zilinin çalmasıyla başladı.Üç aylık yaz tatilinin ardından Şarkışla ve genelinde 36 okulda, yaklaşık 8 Bin öğrenci ve 570 öğretmen bugün ders başı yaptı. Okula yeni başlayan 66 aylık öğrenci sayısı 150 toplamda 850 birinci sınıf öğrencisi de aldıkları bir haftalık uyum eğitiminin ardından eğitime adım attı.Yatılı olarak okuyan öğrenciler de eşyalarıyla birlikte okullarına geldi. Üç aylık tatilin ardından ilk kez görüşen arkadaşlar biri birilerine sarılarak hasret giderdi. Polisler de her zaman olduğu gibi okul giriş çıkışlarının güvenliğini
sağlamak için yerlerini aldı.2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayacak kanundaki değişikliklerle 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim yerine 12 yıllık zorunlu kademeli eğitime geçildi. Üç kademeye ayrılan eğitim sistemi, birinci kademe 4 yıl süreli ilkokul, ikinci kademe 4 yıl süreli ortaokul, üçüncü kademe 4 yıl süreli lise olarak düzenlendi. Yeni düzenlemeyle ilkokul, ortaokul ve liselerin birlikte veya birbirinden bağımsız oluşturulması imkanı getirilmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık