Ana Sayfa Güncel Şarkışla'da Bedensel Engelli Öğrencinin İsteği Gerçek Oldu

Şarkışla'da Bedensel Engelli Öğrencinin İsteği Gerçek Oldu

Şarkışla ilçesinde, Gümüştepe Muhtar Yalın İlköğretim Okulu'nun bahçesindebedensel engelli bir öğrencinin isteği üzerine çevre düzenleme çalışması yapıldı.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2011 Perşembe 16:43
Şarkışla'da Bedensel Engelli Öğrencinin İsteği Gerçek Oldu

Şarkışla ilçesinde, Gümüştepe Muhtar Yalın İlköğretim Okulu'nun bahçesindebedensel engelli bir öğrencinin isteği üzerine çevre düzenleme çalışması yapıldı.

Şarkışla ilçesinde, Gümüştepe Muhtar Yalın İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bedensel engelli biröğrencinin isteği üzerine çevre düzenleme çalışması yapıldı. 

İlçeye bağlı Gümeştepe köyündeki Gümüştepe Muhtar
 Yalın İlköğretim Okulu'nun 6. sınıfında öğrenim gören bedensel engelli 13 yaşındaki Oğuzhan Özkan, geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde okullarınıziyarete gelen Kaymakamı Abdullah Uçgun'dan okulun çevre düzenlemesi için çalışma yapılmasını istedi. 

Yürüme aletiyle
 okulun bahçesinde yürüdüğünü, bahçenin çamur ve kum olması nedeniyle çok zorlandığını anlatan Özkan, Kaymakam Uçgun'un talebine sessiz kalmadığını belirterek, "Geçen yıl Kaymakamımız okulumuzu gezmeye gelmişti. Ondan okulun bahçesinde düzenleme yapılmasını istemiştim. Bu yıl okula geldiğimde buranın yapıldığını gördüm ve şimdi okulun bahçesinde tek başıma istediğim yere gidebiliyorum" dedi. 

Özkan,
 arkadaşlarının yardımını almadan yürüme aletiyle daha rahat bir şekilde okulun çevresinde gezebildiğini belirterek, kaymakam Uçgun'a ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Okul
 Müdürü Abdussamet Atalay ise okul bahçesinin önceki yıllarda çamur içerisinde olduğunu söyledi. 

Bahçenin
 düzeltilmesi için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Atalay, 

"Öğrencilerimizi
 çamurdan kurtarabilmek için okul aile işbirliği ile öncelikle bahçeye kum döktürelim dedik. Kum çalışması yaptık. Ancak engelli öğrencimiz, bu Kumlu ve Çakıllı yerlerde yürüyemiyordu. Kaymakam Beyden talepte bulunduk. Onun girişimiyle burası yapıldı. Ben kendilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık