Ana Sayfa Güncel Şarkışla'da Erozyon'a istihdamlı çözüm...

Şarkışla'da Erozyon'a istihdamlı çözüm...

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde İŞ-KUR ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün organize ettiği projeyle, 4 ay boyunca hem 50 kişiye istihdam sağlanacak, hem de dikilecek 12 bin ağaçla ilçede erozyon önlenecek.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 16:08
Şarkışla'da Erozyon'a istihdamlı çözüm...
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞ-KUR) ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün organizesinde gerçekleştirilen projeyle, 4 ay boyunca hem 50 kişiye istihdam sağlanacak, hem de dikilecek 12 bin ağaçla ilçede erozyon önlenecek.

İŞ-KUR ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hayata geçirilecek olan projeyle ilgili Aşık Veysel Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya, proje kapsamında istihdam edilecek olan, aralarında kadınların da bulunduğu 50 kişi katıldı.

Toplantıda konuşan Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, katılımcılara teşekkür ederek, 12 bin ağacın dikileceği projenin hayırlı Uğurlu olmasını diledi. Projenin 4 ay süreceğini belirten Uçgun, "4 ay süreyle hem sizler çalışmış olacaksınız, hem de Şarkışla, erozyonla mücadele etmiş olacak. Belki projemizin en önemli amaçlarından bir tanesi de o. Sizlerin iş sahibi olması kadar önemli, ayrıca sizden sonraki gelecek nesiller için de önemli" dedi.

Uçgun, hayata geçecek olan projenin layıkıyla yerine getirilmesi halinde, ilerideki projelere de örnek teşkil edeceğini ifade etti.

Şarkışla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şahin Sönmez ise projenin önemine dikkati çekerek, "İŞKUR İl Müdürlüğü'nün toplum yararına çalışma projeleriyle 50 kişiyi istihdam etmiş bulunmaktayız. Bu projeyle ilçemizdeki ağaç varlığını artırmak, erozyonla mücadele etmek, arıcılarımıza nektar kaynağı oluşturmak, yine aynı şekilde doğal dengenin düzelmesi açısından kaybolan doğal dengenin yeniden getirilmesini hedeflemekteyiz" diye konuştu.

Proje kapsamında istihdam edilecek 50 kişiden biri olan Sermin Alıcı adlı ev kadını da ağaç dikme işinde kadın-erkek ayrımının olmadığını, kadınların da ağaç dikebileceğini söyledi.

Alıcı, proje sonunda da ağaç dikmeye devam edeceğini belirterek, "İnşallah Şarkışla'mızı kuraklıktan kurtarırız. Bursa, Ordu, Samsun tarafı gibi olsun, o taraflara giderken insanlarımızın içi açılıyor. Ama bu taraflara geldiğimizde kuraklık ve çöl görünümü var. Ben güzel olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık