Ana Sayfa Güncel Şarkışla'da 60 adak kurbanı kesildi

Şarkışla'da 60 adak kurbanı kesildi

Şarkışla'da 60 adak kurbanı kesildi

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2017 Cumartesi 16:58
Şarkışla'da 60 adak kurbanı kesildi

Kızılay Şarkışla Şubesine, yoksul ailelere dağıtılmak üzere bağışlanan 60 adak kurbanı, belediye mezbahasında noter huzurunda tekbir ve dualar eşliğinde kesildi.
Kızılay Şarkışla Şubesi Başkanı Yavuz Şükrü Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kesimi yapılan adak kurbanlarının Şarkışla ve köylerinde yaşayan yoksul ailelere muhtarlar aracılığıyla dağıtılacağını belirtti.
Bağışçılara teşekkür eden Yılmaz, Yapılan adak kurbanları, din görevlisinin yaptığı dua eşliğinde noterin de bulunduğu hijyenik ortamda keserek muhtaç ailelere dağıtacaklarını söyledi.
Yılmaz, “Kızılay genel merkezimizce Şarkışla şubemize gönderilen 60 adet adak kurbanını kestik, Allah kabul etsin, bu kurbanları öncelikle kimsesizler evimizde kullanılmak üzere belli bir miktarını alacağız, kalanlarını da köy ve mahalle muhtarlarımızla bir toplantı yaparak kendilerinden maddi durumları iyi olmayanlara dağıtılmak üzere liste isteyecek ve kendilerine teslim edeceğiz.” Dedi. 
Yılmaz ayrıca bağışçılara da adak kurbanlarının kesim ve dağıtımına ilişkin video görüntülerinin ulaştırılacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık