Ana Sayfa Güncel Şarkışla’da iki tarihi cami restorasyona alınıyor

Şarkışla’da iki tarihi cami restorasyona alınıyor

Şarkışla’da iki tarihi cami restorasyona alınıyor

Giriş Tarihi: 8 Mart 2016 Salı 14:33
Şarkışla’da iki tarihi cami restorasyona alınıyor

Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca Şarkışla ilçesinde restorasyon çalışması gereken iki camide incelemelerde bulunmak üzere ekibiyle birlikte Şarkışla’ya geldi.
İlçedeki camileri incelemek üzere Sivas’tan bir heyetle Şarkışla’ya geldiklerini belirten ve belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz ile Kaymakam Akif Pektaş’ı makamında ziyaret ederek yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Kaymakam, başkan ve heyet daha sonra camilerde incelemelerde bulundu.
Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca ilçede bulunan iki caminin aslına uygun restorasyonu hakkında AA muhabirine yaptığı açıklamada restorasyonların yılsonuna kadar tamamlanabileceğini söyledi.
Karaca, “Merkez ulu cami ve Hacıhimmetli camimizin artık restorasyon aşamasına geldiği bir dönemde Şarkışla ile başladık. Bu sene ki ilk altın vuruşumuz Şarkışla oldu. Tabi bu da Kaymakam beyin bereketi olsa gerek, böylece iki camimizi de restorasyona alacağız.” Dedi. Vatandaşlardan restorasyon nedeniyle yaşayacakları sıkıntılar için de biraz sabırlı davranmalarını isteyen Karaca, camilerdeki restoran çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşların da memnun kalacağını aktardı.
Karaca son olarak “Camilerde, aksilikler yaşanmazsa yıl sonuna kadar restorasyon çalışması bitirilerek ibadete açılacak” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık