Ana Sayfa Güncel Şarkışla’da Okur - Yazar Buluşması

Şarkışla’da Okur - Yazar Buluşması

Şarkışla’da Okur - Yazar Buluşması

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 12:54
Şarkışla’da Okur - Yazar Buluşması

Şarkışla’da "Okur Yazar Buluşması" projesi kapsamında okuryazar buluşması kapsamında iletişim Uzmanı Yazar Selahattin Yaylamaz Öğrenci, Öğretmen, Veli ve ilçe protokolü ile bir araya geldi.
Şarkışla Kaymakamlığının yürüttüğü proje kapsamında iletişim Uzmanı Yazar Selahattin Yaylamaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda "Akademik Başarıda Bilinç Altının Gücü" konulu söyleşi düzenledi.
Dün başlayan söyleşi programında, 8- 9-10 -11 ve 12. Sınıf öğrencilerine Sınav başarısında etkili motivasyon, üniversite öğrencilerine Sosyal alanda ve özel ilişkilerde iletişim becerileri, ilk ve ortaokul öğrenci velilerine Çocuk gelişimi ve aile içi iletişim gibi konular anlatıldı. Bu günde öğretmenlerle yapılan söyleşiyle Yaylamaz’ın iki gündür devam eden söyleşi programı sona erdi.
Düzenlenen programla ilgili olarak AA muhabirine açıklamada bulunan Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, proje kapsamında iki gün süren programla, eğitimde farkındalık oluşturmayı, öğretmen, öğrenci ve velileri motive etmeyi amaçladıklarını ve bu çerçevede Yazar Yaylamaz'ı Şarkışla’ya davet ettiklerini söyledi. 
Yaylamaz'ın kendilerini kırmadığını ve Şarkışla’ya geldiğini belirten Pektaş, "Yazarımızın programa katılmış olması bizi memnun etti. Ümit ederiz ki burada verilen eğitim, ilerleyen dönemlerde yöremizin, bölgemizin okuma oranına ve eğitim alanındaki başarısına da çok önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.
Yaylamaz, Her söyleşinin ardından okuyucularına imzalı kitap verdi. Bu günkü programa Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç, Garnizon komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve protokol üyeleri de katıldı. İki günlük programa yoğun katılım oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık