Ana Sayfa Güncel Şehit Aileleri Karne Dağıttı

Şehit Aileleri Karne Dağıttı

Şehit ismi taşıyan sınıflarda karneleri yine Şehitlerin yakınları dağıttı. Sivas’ın Şarkışla ilçesinde 2015-2016 yılı eğitim öğretim yılı karne dağıtım töreni düzenlendi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016 Cuma 17:41
Şehit Aileleri Karne Dağıttı

Şarkışla Anadolu Lisesinde, ilçede bu güne kadar verilen 25 Şehidin 14 ünün sınıflara isimleri verilirken diğerleri için de okulda bir köşe yapıldı. Yılsonu dolayısıyla da burada, Şehit Aileleri, Kaymakam, Belediye Başkanı ve Milli eğitim müdürünün katılımlarıyla karne töreni düzenlendi.

Kaymakam Akif Pektaş törende yaptığı konuşmada, tüm yurtta olduğu Şarkışla’da da bir karne dağıtımı için geldiklerini fakat ilk kez böyle bir karne dağıtımını ilk kez yaşadığını söyledi.
Pektaş, “Gerek benim meslek hayatımda, öyle ümit ediyorum ki ülke genelinde de en anlamlı tören Şarkışla’da icra ediliyor.” Diyerek Şehitleri bir kez daha rahmetle andıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz okul idarecilerinin çok farklı bir tören icra ettiklerini söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Milli eğitim müdürü Mevlüt Ergen İnce düşünceli öğrencilerine teşekkür ettiğini söyledi.
Okul Müdürü Özgür Öztürk, “İki yıl önce okulumuzun Çanakkale etkinliği vardı, o etkinliklerde geçmiş müdürlerimizden Cemal Şahin bey Şehit ailelerimizin resimlerini almışlardı ve Şehit ailelerine resim hediye edeceklerdi. Biz bunu geliştirdik, sınıflarımıza şehitlerimizin isimlerini verdik. İlçemizde 25 tane şehit var, 14 tanesine isim verdik, diğer kalan şehitlerimize de bir köşe oluşturarak, o köşede muhafaza ediyoruz. Bütün ailelerimize telefonla ulaştık, gelebilecek olan aileler geldi.” Diyerek gelen aileler Kuran-ı Kerim, Bayrak ve Şehidin resmini hediye ettiklerini söyledi.
Şehit anneleri Rahime Kuzucular ve Nuriye Pınar Çelik düzenlenen tören ve oğullarının isminin sınıflarda yaşatılmasından memnun olduklarını belirtti.
Törene katılmak için Ankara’dan Gelen şehit annesi Nuriye Pınar Çelik, “ Bize böyle acı çektirenleri, üzenleri Allah kahretsin. “ diterek teröre destek verenleri ve teröristleri kahrolmasını istedi.
Karne dağıtım töreni, Şehitler için Kuranı Kerimin okunması, dua edilmesi ve ardından şehit ailelerine hediyelerin verilmesi son olarak ta istiklal marşının okunmasıyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık