Ana Sayfa Güncel TBMM Başkanı Yılmaz: Bu Seçim, Seçimlerin Anası

TBMM Başkanı Yılmaz: Bu Seçim, Seçimlerin Anası

TBMM Başkanı Yılmaz: Bu Seçim, Seçimlerin Anası

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe 11:07
TBMM Başkanı Yılmaz: Bu Seçim, Seçimlerin Anası

Tbmm Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerin önemine değinerek, "Bu seçimler bir milletvekili seçimleri değil, bu seçim Türkiye'nin seçimidir. Seçeceğimiz seçimTürkiye'nin kaderi olacak. Yani bu seçim, seçimlerin anası desek, seçimlerin toplamı olacak desek doğrudur, en önemli seçim desek doğrudur" dedi.

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında Şarkışla İlçesi'ne gelerek öğretmenevinde muhtarlarla buluştu. Buradaki yemekli toplantıya Meclis Başkanı Yılmaz'ın yanı sıra Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve muhtarlar katıldı. Yılmaz buradaki konuşmasında, 7 Haziran'da yapılan seçimlerin ardından parti liderlerine koalisyon kurulması yönünde teklifte bulunduğunu belirterek, "Kimse kırmızı çizgilerinden vazgeçmedi ve hükümet kurulamadı. Eğer ki canı gönülden isteselerdi bir hükümet kurulabilirdi. Anayasada kurallar var ve kurallar işledi. Anayasadaki kurallar işleyince hiçbir kaygı duymaya gerek yok. Hukuk düzeni işlerse ve sandık tekrar milletin önüne geldi" dedi.

"BU SEÇİM, SEÇİMLERİN ANASI"

Meclis Başkanı Yılmaz, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerin önemine değinerek, şunları söyledi:

"Bu aziz milletimiz bir karar verecektir. Bu kararı verirken elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve şuna karar vereceksiniz. Türkiye'nin nasıl bir hükümete ihtiyacı var. Güçlü bir hükümete mi, zayıf bir hükümete ihtiyacı var? Hemen mi kurulacak bir hükümete ihtiyaç var, yoksa görüşmeler sonunda bir mutabakata varılaraktan ortaya çıkacak bir hükümete mi ihtiyaç var? Bu memleketin sahibi sizsiniz. Bu seçimler bir milletvekili seçimleri değil, bu seçimTürkiye'nin seçimidir. Seçeceğimiz seçim Türkiye'nin kaderi olacak ancak Türkiye'nin kaderi de aynı zamanda bizim kaderimiz olacak. Yani bu seçim, seçimlerin anası desek, seçimlerin toplamı olacak desek doğrudur, en önemli seçim desek doğrudur."

"SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT DİYEBİLMELİYİZ"

Türkiye'nin çevresinde bir ateş çemberi bulunduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle bir baktığında sanki 1'inci Dünya Savaşı bitmemiş, devam ediyor, '7 düvel' şekilde güneyden kuzeyden doğudan batıdan bir şekilde başka bir planlar yapıyormuş gibi geliyor. İşte bunların bütün bu planını boşa çıkaracak bu aziz milletin feraseti, basireti ve 1 Kasım'da gidip de sandıkta kullanacağı oyudur. Dolayısıyla bu sandığa giderken kırgınlıkları, küskünlükleri, az hizmet geldi, çok hizmet geldi, öyle olsaydı daha iyiydi ama böyle olsa daha iyi bunları geride bırakmak gerekir diyorum. Çünkü ülkem varsa ben yokum diyebilmek lazım. Söz konusu vatansa gerisi teferruat diyebilmek lazım. İşte bu seçimde söz konusu memleketimse gerisi teferruat diyebilmemiz lazım."

AK Parti döneminde yapılan hizmetleri de anlatan Yılmaz, bugünün birlik ve beraberlik zamanı olduğunu belirterek sözlerini şöyle noktaladı:

"Bugün artık kırgınlık, küskünlüklerin zamanı değil. Suriye'yi, Irak'ı ve buradaki 7 düveli de göz önüne aldığımızda mutlaka benim kardeşlerimin çok sağduyulu basiretle ve ferasetle hareket edeceğine inanıyorum." - Sivas

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık