Ana Sayfa Güncel Ulu Önder Şarkışla'da Ölümünün 74. Yılında Yağmur Altında Anıldı

Ulu Önder Şarkışla'da Ölümünün 74. Yılında Yağmur Altında Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yılında Şarkışla Şehir Meydanında düzenlenen törenle anıldı. Yağmur altında gerçekleştirilen törende, açılan şemsiyelerin altında Atatürk anıtına çelenk konuldu. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’te sirenler çaldı, saygı duruşu yapıldı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2012 Cumartesi 15:16
Ulu Önder Şarkışla'da Ölümünün 74. Yılında Yağmur Altında Anıldı
Yeni yapılan Şehir meydanında yapılan tören saat 09.00 da Kaymakam Garnizon Komutanlığı ve Belediye başkanının Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saatler  dokuzu beşgeçerken Sirenlerin çalmasının ardından  saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.Şehir meydanındaki törenin ardından Aşık Veysel Kültür merkezinde, öğrenciler tarafından;  10
Kasım oratoryosu, Atatürk'ün sevdiği Şarkılar, slayt gösterileri Atatürk'ten bir anı drama olarak oynandı.Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Garnizon Komutanı Per. Üst Teğm. Mustafa Demir, Belediye başkanı Kasım Gültekin, Aşık Veysel Meslek Lisesi müdürü Prof. Dr. Metin Erol, Cumhuriyet başsavcısı Vahit Özcan, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri,  öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı Tören boyunca yağan yağmur ilginç görüntülere de sahne oldu. Belediye başkanı Kasım Gültekin ve ilçe emniyet müdürü Ahmet Alaağaçlı'nın şemsiyeleri altında, öğrencilerin de öğretmenlerini şemsiyelerle yağmurdan koruma anları ilginç görüntü oluşturdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık