Ana Sayfa Güncel Vali Ali KOLAT Şarkışla'da

Vali Ali KOLAT Şarkışla'da

Sivas Valisi Sayın Ali KOLAT Şarkışlada Birdizi inceleme ve ziyaretlerde bulanmak üzere ilçemize geldi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2011 Pazartesi 16:58
Vali Ali KOLAT Şarkışla'da

Vali Kolat'ı ilçe girişindeki petrol istasyonu önünde Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye başkanı Kasım Gültekin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Alaağaçlı, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Enver Nişancı, il genel meclis üyeleri Osman Aydın, Hamza Karlı, resmi daire müdürleri ve belediye meclis üyeleri karşıladı.

Buradan Şarkışla Hükümet Konağı'na geçen Vali Kolat, Kaymakam Uçgun'dan Hükümet konağı hakkında bilgi aldı. Vali Kolat, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Karaca, Şoförler Cemiyeti Başkanı Alaaddin Tinni'yi de ziyaret etti. Tinni'den sorunları hakkında bilgi alan Kolat'a burada aşure ikram edildi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Aşık Veysel Şatıroğlu'nun torunu Cemal Şatıroğlunun vefat etmesi nedeniyle halk ozanının oğlu Ahmet Şatıroğlu'nu evinde ziyaret eden Vali Kolat, taziyelerini iletti.

Vali Kolat, ilçede Cumartesi günleri kurulan Şarkışla Hayvan Pazarı'na geçerek, burada alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Bir pazarlığa da arabuluculuk eden Vali Kolat, daha sonra Şarkışla belediyesi tarafından yapı devam eden yeni modern hayvan pazarın da incelemelerde bulundu.

Belediye başkanı Kasım Gültekin, Vali Kolat'ın da beğendiği hayvan pazarını ocak ayının ilk Cumartesi günü açılışını yapabileceklerini kaydetti.

Buradan Kızılcakışla beldesine geçen Vali Kolat ve beraberindekiler, yol güzergahında bulunan Aydın Plastik Fabrikası, Üç Tavukçuluk tesislerini gezerek, fabrika sahiplerinden bilgi aldı.

Şarkışla'da yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesine geçen Vali Kolat, Kaymakam Uçgun, belediye başkanı Gültekin ve ilçe müftüsü Mehmet Cingöz ile birlikte yaklaşık 25 metre yükseklikte yapımı devam eden kubbeye çıkarak, kubbeye tuğla koydu.

Kolat, cami ziyaretinin ardından merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğduğu köy olan Çatalyol köyüne giderek, bölgenin sorunları hakkında köy muhtarı Murat Yıldırım'dan bilgi aldı. Kolat, Yazıcıoğlu'nun babası Halit Yazıcıoğlu'nun mezarını da ziyaret ederek dua etti. Kolat, yol üzerinde bulunan Özel Anadolu Hastanesi başhekimi Ebu Seyif Kılıç'a ait modern ahırı da gezdi.

Kolat'a, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, SESOB Başkanı Beşir Köksal ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan da eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık