Ana Sayfa Güncel ‘Vergi Haftası’nı Kutladı

‘Vergi Haftası’nı Kutladı

‘Vergi Haftası’nı Kutladı

Giriş Tarihi: 2 Mart 2017 Perşembe 13:19
‘Vergi Haftası’nı Kutladı

Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş ‘Vergi Haftası’ nedeniyle vergi dairesi müdürü Cumali Aytaş’ı ziyaret ederek vergi haftasını kutladı.
Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şarkışla Vergi Dairesi Müdürü Aytaş’ı ziyaret eden Kaymakam Pektaş, “Vergilerimizi zamanında düzenli ödememiz hem üreticiler ve ticaret erbabı için hem de geleceğimiz olan çocuklarımız için iyi bir miras bırakabilme açısından son derece önemlidir” dedi.
Kaymakamın ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten Aytaş Kaymakam Pektaş’a vergi haftasının amaçlarını anlattı.
Aytaş, “Kamuoyunda Vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan "Vergi Haftası" bu hafta çeşitli etkinliklerle kutlayacağız. Hızlı değişim süreci geçiren ülkemizde vatandaşlarımıza götürülecek olan tüm kamu hizmetlerinin en seri ve etkin bir şekilde götürülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının yaratılmasında vergi gelirlerinin büyük önemi bulunmaktadır. 
Gelir İdaresinin hedefi etkin idare, mutlu mükellef ve güçlü Türkiye’dir. Bu çerçevede misyonumuz mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu arttırmak ve kaliteli hizmet sunarak vergi ve diğer gelirleri toplamaktır.
Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın vergi haftasını içtenlikle kutluyor tüm vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sağlıklı ve bol kazançlı yıllar temenni ediyoruz.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık