Libyalılar Konsolosluğu işgal etti

Libyalılar Libya Konsolosluğunu işgal etti

Libyalılar Konsolosluğu işgal ettiBeyoğlu’nda bulunan Libya’nın İstanbul Başkonsolosluğu bir grup Libyalı tarafından işgal edildi. Libya'dan tedavi amacıyla İstanbul'a getirilen Libyalılar’ın paralarının bittiği ve elçiliğin kendileri ile ilgilenmediği için eylem yaptığı öğrenilirken, polis işgalcilere müdahale etti.
 
Libya’da yaşanan iç savaşta yaralanan ve tedavi için Türkiye’de bulunan yaklaşık 20-25 kadar Libyalı, paralarının bittiği ve elçiliğin kendileriyle ilgilenmediği gerekçesiyle Libya Büyükelçiliği’ne girmek istedi. Elçilik görevlilerinin izin vermediği Libyalılar, zorla binaya girmeye çalıştı.
 
Göstericiler Elçilik bariyerlerini aşmaya çalışıp, taşkınlık çıkarırken, çevredeki araçlara da zarar verdi. Eylem süresince bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi, itfaiye ve sağlık görevlileri sevk edildi. Polis göstericilere biber gazıyla müdahale etmek zorunda kaldı. Polisin müdahalesi sonrası işgal sona ererken, polisler göstericileri polis otosuna bindirerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olaylar sırasında yaralanan olmadığı bildirildi.(ANKA)


6 Aralık 2011 Salı 14:47

http://www.sarkislahaber.com/haber/libyalilar-konsoloslugu-isgal-etti-878.html