Ana Sayfa Güncel Yeni Dikiş Makineleri Alındı

Yeni Dikiş Makineleri Alındı

Şarkışla Halk Eğitimi Müdürlüğünce, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ödenekle alınan dikiş makineleri kursiyerlerin kullanımına sunuldu.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2011 Perşembe 10:29
Yeni Dikiş Makineleri Alındı

Şarkışla Halk Eğitimi Müdürlüğünce, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ödenekle alınan dikiş makineleri kursiyerlerin kullanımına sunuldu.

Şarkışla Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Okan Akyol, müdürlükleri tarafından 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 13 adet kurs açıldığını, bu kurslarda 114 kadın, 165 erkek olmak üzere toplam 279 kursiyere hizmet verildiğini söyledi.

Giyim ve nakış kurslarında kullanılmak üzere 10 adet dikiş makinesi, 2 adet ütü ve 2 adet overlok makinesi aldıklarını ifade eden Akyol, "Müdürlüğümüzde vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda her türlü kurs açılmaya devam edilecektir. Bu kurslar için en az 12 kişilik kurs gurubunun ve kurs öğreticisinin bulunması gerekiyor" dedi.

Kurs öğretmeni Gülten Çetin ise daha önce 30 yıllık makinelerle çalıştıklarını belirterek, kursiyerlerin yeni makinelerle çalışmasını sağlayan müdür yardımcılarına teşekkür etti.

Çetin, "Kursumuzun amacı eksik eğitimleri tamamlamak, ev hanımlarına, aile bütçesine katkıda bulunacak şekilde bir gelir sağlamak amacıyla burada eksik eğitim konusunda biçki dikiş konusunda eğitilmeleridir. Bu arada makinelerimiz çok eskiydi. 30 yıllık makinelerle çalışıyorduk, olanaklarımız kısıtlıydı. Bu yıl müdürlerimizin sayesinde yeni dikiş makinelerine kavuştuk" dedi.

Kursiyer Naciye Özdemir de, öğrendikleriyle kalmayacağını, öğrendiklerini kurs sonunda da devam ettireceğini belirterek, aile ekonomisine katkıda bulunacağını söyledi. Özdemir, makinelerin alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık