Ana Sayfa Güncel Zeytin Dalı Harekatı'na Anlamlı Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Anlamlı Destek

Aferin operasyonuna Bayraklı destek

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2018 Cuma 14:58
 Zeytin Dalı Harekatı'na Anlamlı Destek


Asker Babası Kökdere, "Biz bu vatanı kağıt kalemle masa üzerinde çizmedik, bu toprağı kanla yoğurduk."
SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Kızılcakışla köyünde eğitim veren Kızılcakışla Fatih Ortaokulunda Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisi öğrenci temsilcileri öncülüğünde, Türk ordusunun Afrin Operasyonuna destek olmak için öğrencilere ve velilere, evlerine veya arabalarında asmaları için 300 Bayrak dağıtıldı. Öğrencilerden de, cephede mücadele eden askerlere bere, ellik ve çorap örülmek üzere sembolik olarak 25 er kuruş para yardımı toplandı. Açılan Dev Türk Bayrağı eşliğinde okuldan köy camisine kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş yapıldı. Öğrenciler,kadın erkek yaşlı genç camide okunan Fetih suresinin ardından hep birlikte dua edilip cuma namazı kıldı.
Afrinde Haçlı ordusuyla mücadele eden Mehmetçiğe destek olmak amacıyla, Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisi olarak, köydeki muhtarlar, imamlar, sağlık ocağı personeli, Kuran kursu ve okulları ve velilerle okulun bahçesinde bir araya geldiklerini söyleyen Okul Müdürü Yusuf Doğan, "Rabbim cephede çarpışan Mehmetçiğimize zafer nasip etsin" dedi.
Doğan yaptığı konuşmada, " 'İmam asasıyla, çiftçi mesesiyle' diye bir seferberlik deyimimiz vardır. Herkes vatan için elinden geleni yapmak zorundadır. Hiç bir şey olmamış gibi davranmak, umursamamak Nene Hatunların, Fahrettin Paşaların, Şahin Beylerin torunlarına yakışmaz. Bizlerin amacı Mehmetçikle gönül köprüsü kurmak ve yavrularımızı vatan, Bayrak, Millet sevgisiyle büyütmektir. Nene Hatun beşikteki evladını Allah'a emanet ederek cepheye gitmiştir. Yavrusuna, " Seni bana Allah verdi, ben de O'na emanet ediyorum" demiş ve şehit düşen kardeşinin kasaturasını alarak yola çıkmıştır. Bu gün nenesine ait imanla mücadele eden Mehmetçiğimiz kendisine sorulduğu zaman beklemesinler demiştir. Bu aşkla, imanla mücadele eden askerlerimize dualarımızı gönderiyoruz." dedi.
Şarkışla Belediye Başkan Ahmet Turgay Oğuz da programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, geçmişte ecdadın, kelimeyi tevhidi dünyanın öteki ucuna ulaşabilmek için atını denize sürdüğünü belirtti.
Oğuz burada yaptığı konuşmasında, " Güney Doğuda, Afrin'de yapılan askeri harekatları neticesinde şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimiz geldiği zaman o gencecik yavrunun annesi, babası, belkide tek evladı ama şu cevabı veriyor. Metanetli bir şekilde diyor ki 'Vatan Sağ olsun' var mı böyle bir millet?
İşte bu milletin ahvadı olmak, işte bu milletin mensubu olmak, gençler hepimiz için onur meselesi. Bizde işte bu meydanda bulunan kadınıyla, kızıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla bize ihtiyaç olduğu zaman gidermeyiz," diye sorduğunda meydandan aldığı 'Hep beraber' cevabı için teşekkür etti.
- "Biz bu vatanı kâğıt kalemle masa üzerinde çizmedik"
Afrin'de terör örgütleriyle çarpışan askerlerden Murat Kökdere'nin babası olduğunu söyleyen Orhan Kökdere, " Bir çocuğum daha var onu da gönderirim, gerekirse ben de giderim." dedi.
Kökdere, " Oğlum şu an Afrin'de, bir çocuğum daha var, onu da göndereceğim, gerekirse ben de gideceğim. Biz bu vatanı kağıt kalemle masa üzerinde çizmedik, bu toprakları kanla yoğurduk, bu saatten sonra önümüzde Amerika değil, dünya dursa, dünya gelse gözümüz görmez. Afrin'ide temizlemeden çıkmayacağız." dedi.
Mehmetçiğe destek vermek için okul bahçesine gelen asker anaları asker eşleri ve asker çocukları da sonuna kadar Mehmetçiğin sonuna kadar yanında olduklarını belirterek dua ettiklerini söylediler.
Okul bahçesinde yapılan konuşmalar ve Bayrak dağıtımının ardından, öğrenciler, veliler, kızı, genci yaşlısı, dev Türk Bayrağının arkasında, yürüyerek geldikleri köy meydanındaki camide Fetih suresini dinleyip topluca dua ederek cuma namazı kıldılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık